با وجود این درگیری ها، وزیر اقلیت هند افزایش تنش ها را رد کرد

[ad_1]

وزیر اقلیت هندی در مصاحبه ای که امروز (یکشنبه) در پس زمینه ناآرامی های مذهبی در بخش های مختلف این کشور منتشر شد، گفت: هندی ها آزادی عمل، ایمان و اعتقادات خود را دارند و در جوامع مذهبی هند عدم تحمل فزاینده ای وجود ندارد. .

به گزارش رویترز، تنها چند روز پس از درگیری مشابه در پایتخت، روز شنبه در مراسم هندوها در دهلی، پایتخت، درگیری ها روی داد و شش نفر از جمله شش پلیس زخمی شدند.

مختار عباس نقوی، وزیر امور اقلیت‌های هند، یکی از اعضای حزب ملی‌گرای نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند، گفت: «اقلیت‌هایی که قادر به درک صلح و رفاه در کشور نیستند، تلاش می‌کنند فرهنگ و تعهد گسترده‌تر هند را بی‌اعتبار کنند».

در هفته های اخیر، درگیری های جزئی بین اکثریت هندو و اقلیت مسلمان در جریان راهپیمایی های مذهبی رخ داده است. در برخی از بخش‌های این کشور، دانشجویان برخی از دانشگاه‌های دهلی در محوطه دانشگاه بر سر سرو غذای غیر گیاهی در خوابگاه‌ها در هفته‌های خاص هندوها با هم بحث می‌کنند.

نقوی افزود: وظیفه دولت این نیست که به مردم بگوید چه بخورند و چه نخورند. همه شهروندان این کشور در انتخاب غذایی که می خواهند بخورند، آزادی لازم را دارند.

در اوایل ماه جاری، بحث و جدل بر سر حجاب دانش آموزان مسلمان در مدرسه ای در ایالت کارناتاکا در جنوب هند بالا گرفت. احزاب مخالف هند روز شنبه ابراز نگرانی کردند که هند دیگر تحمل لازم را نسبت به گذشته که تحت ریاست جمهوری مودی در حال کاهش است، ندارد.

پلیس هند امروز در پیامی توئیتری از دستگیری 14 نفر در ارتباط با درگیری های هندوها و مسلمانان در دهلی خبر داد.

انتهای پیام/

[ad_2]
https://www.isna.ir/

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.