نکات چهارشنبه امن سوری

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان رئیس گروه پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر مرکز بهداشت خوزستان روز چهارشنبه در خصوص حفظ ایمنی و مراقبت از بیمار سوختگی توصیه‌هایی کرد.

دکتر در گفت وگو با ایسنا، سیما اورنگ بر پرهیز از خطرات استفاده از مواد محترقه در سوریه در روز چهارشنبه تاکید کرد و گفت: نکاتی برای چهارشنبه ای امن و شاد.

وی قطع عضو را صدمات جبران ناپذیر ناشی از استفاده از مواد محترقه عنوان کرد و افزود: انفجار مواد محترقه در چشم باعث آسیب به پلک ها، پلک ها و چشم ها و حتی گاهی نابینایی می شود.

رئیس گروه پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر مرکز بهداشت خوزستان گفت: در آخرین روز سال و نزدیک به چهارشنبه از ریختن وسایل قدیمی و اضافی در سطل‌های مکانیکی و جمع‌آوری زباله خودداری و از آتش‌سوزی جلوگیری شود. تا جایی که امکان داشت شروع کرد.” در مناطق تعیین شده جهت استفاده شهرداری منطقه

اورنگ زیب گفت: خانواده ها در روزهای چهارشنبه فرزندان خود را تنها نگذارند.

وی گفت: از مراجعه به افرادی که مشکل امنیتی در روز چهارشنبه ندارند خودداری کنیم و مراقب رفتارهای خطرناک و غیرعادی باشیم و در صورت نیاز به پلیس 110 اطلاع دهیم.

رئیس گروه پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت خوزستان گفت: از پریدن روی آتش به ویژه با پوشیدن چادر، مانتو یا لباس گشاد خودداری شود. و چهارشنبه ها را از دسترس کودکان و خردسالان دور نگه دارید.

وی افزود: اکثر کودکان کبریت، ترقه و مواد محترقه را در مکان های نامرئی مانند انبار، کمد و وسایل شخصی مخفی می کنند، بنابراین امروزه توصیه می شود همسایه ها و سایر مکان های خانه را بررسی کنند.

اورنگ توصیه کرد: در صورت خرید ترقه، فشفشه و سایر فشفشه ها باید این اقلام را از فروشندگان مجاز و معتبر تهیه کرده و به برچسب آنها توجه کرده و از ایمنی آنها اطمینان حاصل کنید.

وی افزود: همچنین از قرار دادن مواد محترقه و ترقه حتی لوازم و مواد استاندارد در مجاورت وسایل گرمایشی و برقی خودداری کنید. از مواد محترقه و انفجاری، ترقه و فشفشه خانگی استفاده نکنید.

رئیس گروه پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت خوزستان گفت: مواد اولیه را به هیچ وجه نباید در جای گرم مخصوصاً داخل یا نزدیک انبار، ظروف شیشه ای یا فلزی نگهداری کرد. آب یا سایر کپسول های آتش نشانی نیز باید در نزدیکی محل آتش سوزی در دسترس باشد.

وی افزود: از پرتاب مواد قابل اشتعال مانند ترقه، بادکنک و دارت بر روی درختان، پشت بام و منابع سوخت، آپارتمان ها، پنجره ها، پشت بام ها و بالکن ها در خیابان های مجزا خودداری شود.

اورنگ گفت: علاوه بر نگهداری ترقه، از ساخت و تهیه ترقه در داخل، زیر زمین و محیط کار و نگهداری سلاح گرم، مواد محترقه و انفجاری به مقدار کم، در جیب های جداگانه لباس و کیف خودداری شود. از پرتاب ترقه (مواد منفجره و محترقه) به سمت افراد دیگر خودداری کنید. از پرتاب نارنجک و مواد محترقه به ساختمان ها خودداری کنید که باعث آسیب دیدن آنها و خراب شدن آنها و از بین رفتن ظاهر شهر شما می شود.

وی گفت: توصیه می شود از سوزاندن لاستیک، هیزم، کارتن خالی و مانند آن در واحدهای مسکونی و پارکینگ ها و قرار دادن مواد قابل اشتعال مانند نفت و بنزین در آتش های جداگانه خودداری شود.

رئیس گروه پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر مرکز بهداشت خوزستان گفت: ترقه و فشفشه فقط باید در خارج از منزل استفاده شود. نمی سوزد. همچنین مخاطب معمولا در معرض خطر اصابت ترقه و مواد منفجره قرار می گیرد پس در دام ترکش نیفتید.

وی افزود: از آتش زدن مواد تحت فشار (مانند کپسول، اسپری سموم و…)، ظروف شیشه ای مانند آمپول و ظروف فلزی به طور جداگانه خودداری کنید. هنگام شروع آتش سوزی توصیه می شود که آتش را به حداقل برسانید و مواد قابل اشتعال مانند بنزین، روغن و الکل را دور بریزید.

اورنگ گفت: برای اطفای حریق نیز باید از قطعاتی که امکان سرایت به نقاط دیگر وجود ندارد استفاده شود. پمپ بنزین و خودروهای حامل بنزین و سوخت را آتش نزنید.

وی در ادامه گفت: هرگونه خرید و فروش کپسول آتش نشانی غیراستاندارد به هر شکلی را سریعا به پلیس یا پلیس 110 اطلاع دهید.

رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های غیرواگیر مرکز بهداشت خوزستان گفت: از آتش‌سوزی در معابر باریک و پست‌های برق یا ایستگاه‌های کاهش فشار گاز و پارکینگ‌های عمومی خودداری کنید. همچنین این روزها از پارک خودروها در معابر و معابر باریک خودداری کنید، زیرا ترقه های نزدیک آنها، وسایل را به بمبی در حال انفجار تبدیل می کند.

وی گفت: باید یک کپسول آتش نشانی و جعبه کمک های اولیه در نزدیکی محل آتش سوزی وجود داشته باشد. ترقه ها و ترقه های باز نشده را دوباره مشتعل نکنید.

اورنگ گفت: اواخر شب چهارشنبه بقایای فشفشه ها به سرعت جمع آوری شده و حداقل 15 تا 20 دقیقه منتظر بمانید سپس یک سطل آب روی آن ریخته و قبل از خروج از محل حتما آتش را خاموش کنید. “

وی با اشاره به مداوای مصدوم سوختگی گفت: محل سوختگی مصدوم باید حداقل به مدت 10 دقیقه با آب سرد و تمیز شسته شود و کمربند، جواهرات و وسایل محکم و فشاری از بدن خارج شود.

رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های غیرواگیر مرکز بهداشت خوزستان اضافه کرد: هنگام مواجهه با سوختگی و سرماخوردگی از مالیدن مواد غیربهداشتی مانند خمیر دندان، سیب‌زمینی، روغن و یخ خودداری کنید. بسوزانید در اسرع وقت او را به مرکز درمانی ببرید و در صورت آسیب جدی با 115 تماس بگیرید.

وی گفت: در صورتی که عضو سوخته با لباس مصدوم پوشانده شود باید از بدن او خارج شود و اگر لباس به پوست محل سوختگی چسبیده است، اطراف ناحیه ای که به آن وارد شده است بریده شود. ضمیمه شده اند.” بدن

اورنگ گفت: در صورت آسیب دیدن چشم در اثر انفجار اجسام محترقه، دستمال، پنبه یا تکه های پنبه را روی چشم قرار ندهید. در صورت سوختگی از دویدن خودداری کنید و بلافاصله روی زمین غلت بزنید. برای خاموش کردن لباس شخصی که لباسش در آتش است از پتو استفاده کنید و هرگز برای خاموش کردن جراحت از کپسول آتش نشانی استفاده نکنید.

وی گفت: همچنین در صورت بروز هرگونه حریق و حادثه با حفظ آرامش، در اسرع وقت با آتش نشانی (125) تماس گرفته و نوع حادثه و محل دقیق حادثه را گزارش دهید.

انتهای پیام/

[ad_2]
https://www.isna.ir/

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.