الزامات سفر در اپیدمی کرونا

[ad_1]

با نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی، افراد بیشتری در حال آماده شدن برای این سفر هستند، اما دستورالعمل‌های ضد کرونا هنگام سفر در اپیدمی کرونا وجود دارد.

به گزارش ایسنا، به گفته معاون بهداشتی وزارت بهداشت، در این بازدید نکات زیر باید مورد توجه قرار گیرد:

سفر خود را تا تکمیل واکسیناسیون به تعویق بیندازید. واکسیناسیون کامل به معنای مصرف سه دوز از واکسن در افراد بالای 18 سال است.

از وضعیت اپیدمی کووید-19 در مقصد خود آگاه باشید و اطلاعات کافی در مورد شیوع بیماری، محدودیت ها و قوانین مقصد در کووید-19 دریافت کنید.

– هنگام رفتن به مکان های بسته و شلوغ از ماسک های مناسب استفاده کنید. این مشکل در ترمینال ها، حمل و نقل عمومی شهری، مترو، اتوبوس و بین شهری، هواپیما، اتوبوس، قطار و غیره بسیار مهم است.

– در صورت بروز علائمی مانند تب، سرفه، گلودرد، آبریزش بینی و بدن درد، مثبت بودن تست کوید یا در هنگام استراحت در منزل و گوشه گیری به دلیل بیماری یا تماس با بیمار. هزینه سفر نکنید

– اگر به هر دلیلی مجبور به سفر هستید و واکسینه نشده اید، باید قبل از سفر و بعد از بازگشت از مقصد آزمایش کووید-19 بدهید.

اگر:

احساس بیماری: حتی اگر در 90 روز گذشته کوید-19 داشته اید یا به طور کامل واکسینه شده اید.

آیا تست کووید شما مثبت است: تا 10 روز از تاریخ آزمایش یا شروع علائم به سفر نروید.

– شما در تماس نزدیک با فردی هستید که کوید دارد و به شما توصیه می شود آن را جدا نگه دارید. بنابراین تا زمانی که حداقل 5 روز از آخرین تماس خود با بیمار سپری نشده است به سفر نروید. اگر باید بین 6 تا 10 روز پس از تماس نزدیک با یک فرد مبتلا به مسافرت بروید، بهتر است زمانی که با دیگران هستید از ماسک مناسب استفاده کنید. در هر صورت، زمانی که تصمیم به سفر می گیرید، نباید هیچ علامتی از خود نشان دهید یا احساس بیماری کنید.

از خود و اطرافیانتان محافظت کنید:

توصیه های بهداشتی را جدی بگیرید. نکات بهداشتی خاص مربوط به مقصد خود را بیاموزید و آنها را دنبال کنید.

کودکان به ویژه کودکان زیر 2 سال و سالمندان باید در هنگام مراجعه به مراکز شلوغ و بسته بیشتر مراقب باشند و از ماسک مناسب تری استفاده کنند.

– افراد مبتلا به نقص ایمنی به دلیل احتمال ابتلا به موارد شدیدتر کوید 19، پروتکل بهداشتی را با جدیت بیشتری رعایت کنند. استفاده از ماسک مناسب هنگام مراجعه به مراکز شلوغ و بسته اکیدا توصیه می شود.

– در طول سفر، همه مسافران باید خود ارزیابی علائم مشکوک به کووید-19 را انجام دهند. در صورت بروز علائم، فورا ایزوله شده و با مرکز پزشکی تماس بگیرید.

در نهایت برای ایجاد آرامش بیشتر به شما و خانواده تان توصیه می شود واکسیناسیون را تکمیل کرده و پروتکل بهداشتی توصیه شده را رعایت کنید.

انتهای پیام/

[ad_2]
https://www.isna.ir/

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.