کشاورزان گلستانی کمتر به لایروبی و احیای 20 آبراه گلستان پاسخ می دهند

[ad_1]

ایسنا/ گلستان ناظر ارشد قنوات سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: 15 درصد اعتبار بازسازی و مرمت قنوات در دست کشاورزان و 85 درصد نیز توسط دولت پرداخت می شود.

افشین قنبری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بیش از 400 آبراه در استان گلستان وجود دارد که از این تعداد 344 آبراه توسط شرکت آب منطقه ای گلستان ثبت شده است اما مابقی به دلایل مختلف ثبت نشده است. نیروی دریایی آنها ثبت نشده است. از آنها می خواهیم هر چه سریعتر نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی با بیان اینکه بیش از 400 سفره زیرزمینی پنج درصد آب کشاورزی استان گلستان را تامین می کند، افزود: این سفره ها 15 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان گلستان را پوشش می دهد و بیش از 4 هزار خانوار گلستانی از آن بهره مند می شوند.

ناظر برتر کنات ها سازمان جهاد کشاورزی گلستان از کشاورزان و بهره برداران برای نظارت بر حریم کنات ها خواست و خاطرنشان کرد: با توجه به هزینه های دولت سالانه 5 تا 10 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و ملی برای کنات ها هزینه می شود. آی تی. مناطق کشاورزان و بهره برداران برای حفظ قنات تلاش کنند.

قنبری با بیان اینکه کشاورزان و بهره برداران پس از مرمت و احیای کانال باید توجه ویژه ای به نگهداری و نگهداری آن داشته باشند، خاطرنشان کرد: برای نجات آن باید تلاش کنیم.

چند درصد از هزینه تعمیرات نیروی دریایی بر عهده دولت است؟

وی گفت: برای اعتبار و لایروبی حوزه های آبخیز استان گلستان مشکلی نداریم. کشاورزان و 85 درصد از سوی دولت تامین می شود، در حال حاضر 20 آبراه در استان گلستان در حال لایروبی و تعمیر است و در نظر داریم امسال این میزان را دو برابر کنیم.

ناظر ارشد ناظر انجمن جهادکشاورزی گلستان گفت: کشاورزان برای حفظ و نگهداری آبخوان نیاز به همدلی و حمایت بیشتری دارند تا بتوانیم این میراث گذشته را به آیندگان منتقل کنیم.نماینده را معرفی کنید.

استقبال کم کشاورزان گلستانی از مزایای تعمیر و بازسازی قنوات است: 15 درصد اعتبار بازسازی و ترمیم قنوات در اختیار کشاورزان و 85 درصد توسط دولت پرداخت می شود، اما متاسفانه کشاورزان گلستانی مانند سایر استان ها هستند. هنوز از این پروژه استقبال می کنیم. متاسفانه هنوز آب به اندازه گذشته برای کشاورزان ما اهمیت ندارد و شاید به دلیل قرار گرفتن گلستان در سواحل کشور، فکر می کنیم آب کافی وجود دارد.
انتهای پیام/

[ad_2]
https://www.isna.ir/

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.