کر درایر چیست؟ (2)

کر درایر چیست؟
پوسته کر

این سوزن ها در درمارولر به صورت استریل بوده و خطوطی میکروسکوپی روی پوست ایجاد می کنند، اما قلم های برقی سری های دایره ای شکلی داشته که سوزن ها به صورت ضربه ای در پوست نقاط ریزی ایجاد می کنند. همچنین پوسته کر کستل در ابعاد و اندازه های بزرگتری نسبت به برند O&F تولید می شود. از معتبر ترین برند های فیلتر درایر موجود در بازار داخلی که دارای کیفیت و قیمت مناسب و همچنین بازدهی بالا جهت حذف رطوبت از سیستم تبرید می باشند می توان به برندهایی همچون فیلتر درایر جی ام سی (GMC)، فیلتر درایر دانفوس، فیلتر درایر آلکو و فیلتر درایر کستل اشاره کرد. از این نوع درایر یا کر در سیستم هایی با میزان رطوبت و اسید بالا استفاده شده و در خطوط مایع و مکش نصب می گردد. این فیلتر وظیفه دارد تا قبل از بازگشت مایع سیال به کمپرسور، رطوبت اضافی آن را جذب کند و علاوه بر آن تمامی ذرات جامد و ناخالصی ها را از بین ببرد. کر درایر یک هسته مرکزی جامد می باشد که درون پوسته کر قرار می گیرد و وظیفه حذف مواد و ناخالصی های خارجی مانند روغن، خاک و رطوبت را در سیستم تبرید به عهده دارد. Th is c᠎on᠎te nt w᠎as w ri tten by G᠎SA ᠎Content ᠎Generator DEMO.

همانطور که اشاره شد، پوسته کر درایر به حذف ناخاالصی ها، وظیفه محافظت از سیستم های برودتی را بر عهده دارد و از بروز آسیب های جدی تر به تجهیزات سیستم جلوگیری خواهد کرد. او ادامه داد: همچنین استرس و اضطراب ناشی از درگیری با بیماری کرونا و ابتلا به آن نیز میتواند عوارضی بر پوست و مو داشته باشد؛ از جمله ریزش موی سکهای، تبخال، جوشهای غرور جوانی، بیماری زونا، انواع خاصی از خارشها و دردها می تواند با مسائل هیجانی ناشی از بیماری کرونا ارتباط داشته باشد؛ از این رو چه بهتر آنکه به فکر مشکلات هیجانی و استرسی این دوران باشیم. هم رخ میدهد؛ به طوری که بیمار بعد از حدود یک الی۴ ماه گاهی به طوری ناگهانی دچار ریزش موی شدید میشود؛ به شکلی که حتی تا ۲۵ درصد موهای سر درگیر میشود و بعد از دورهای ۶ الی ۱۲ ماهه و با رفع مشکلات هیجانی، بهبود مییابد. وی افزود: درباره کرونا هم در برخی افراد چنین خواهد بود و استرس بیماری در کنار داروها، کاهش وزن و سوءتغذیه، سبب بروز ریزش موی ناگهانی در فاصله یک الی چهار ماه بعد از بهبودی میشود.

یک متخصص پوست درباره عوارض ابتلا به کرونا بر پوست و مو توضیحاتی داد و گفت: استرس بیماری کرونا در کنار داروها، کاهش وزن و سوتغذیه؛ سبب بروز ریزش موی ناگهانی در فاصله یک الی ۴ ماه بعد از بهبودی میشود که خوشبختاته این ریزش مو پس از دورهای ۶ تا ۱۲ ماهه با بهبود وضع عمومی بیمار، کاهش استرس و تامین نیازهای تغذیهای بهبود مییابد. شامپو بچه وی کر حاوی روغن آرگان به رشد موهای کودک کمک کرده و از پوسته پوسته شدن سر جلوگیری می کند و سبب حفظ رطوبت طبیعی موها می شود. از جمله این مشکلات می توان به یخ زدگی رطوبت در شیر انبساط و مسدود شدن جریان و یا تشکیل اسید و لجن در سیکل تبرید در اثر ترکیب با روغن اشاره نمود. از شایعترین این مشکلات پوستی کرونا میتوان به بیماریهای ناشی از تماس پوست با فرآوردههای ضدعفونیکننده، مواد شوینده و صابونی مثل استحمام مکرر، استفاده طولانی از ماسک، پوشیدن دستکشها و… در این گونه موارد عوارض ناشی از تماس مکرر با مواد ضدعفونی کننده به صورت خارش، تاول، قرمزی، پوسته پوسته شدن و خشک شدن پوست ظاهر میشود. این روش اسکین کر برای پوستهای خشک، آفتاب سوخته و یا پوسته یوسته شدن مناسب است.

از ویژگی های فیلترهای کستل است، که تضمین می شود.

همچنین در نوع ساده آن مناسب برای جذب رطوبت است. در اوایل شیوع بیماری که با شدت بالای آن مواجه بودیم، عوارض پوستی ناشی از بیماری هم بیشتر بود. در سیستم های بزرگتر معمولا از این نوع فیلتر درایر استفاده می گردد. همچنین پوسته کر برند O&F ساخت چین بوده و در ابعاد و اندازه های کوچکتری نسبت به برند کستل تولید می شود. تمیزی قسمت داخلی بدنه پوسته کر از ویژگی های فیلترهای کستل است، که تضمین می شود. تمیزی قسمت داخلی بدنه پوسته کر از ویژگی های فیلترهای کستل است، که تضمین می شود. این پدیده به دنبال بیماریهای تب زا مانند آنفلوآنزا، آبله مرغان و پس از شیمی درمانی، اعمال جراحی سنگین و… مژدهی آذر ادامه داد: برخی عوارض پوستی نیز اختصاصا مربوط به خود بیماری کووید۱۹ است و به شکل تغییراتی در پوست، مو و ناخن افراد بروز پیدا میکند. در ادامه نیز با افزایش آگاهی مردم در این زمینه این مشکلات کاهش یافت هرچند که کاملا برطرف نشد. وی درباره ریزش مو بعد از ابتلا به کرونا، ادامه داد: در شرایط استرسی نواحی از بدن ما که سلولهایی با سرعت تکثیر بالا دارند مانند سلولهای ریشه مو و ناخن به طور ناگهانی تحت تاثیر قرار میگیرند و در دورهای حتی رشدشان متوقف می شود.

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.