کرمانشاه دارای بزرگترین «باغ سایبان» کشور است

[ad_1]

ایسنا/ کارمانشاه رئیس انجمن جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: کرمانشاه بزرگترین «باغ چتر» کشور را خواهد داشت.

شهریار قاسمی با اشاره به برپایی این روف گاردن به مساحت 30 هکتار امروز (15 اسفندماه) در مراسم روز درختکاری در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی کرمانشاه، گفت: این روف گاردن تکمیل می شود. روش مدرن.

وی گفت: احداث این باغ سایبان برای افزایش تولید محصولات باغی در استان مثمر ثمر خواهد بود.

رئیس انجمن جهاد کریشی استان کرمانشاه ضمن تاکید بر تلاش مجموعه جهاد کریشی استان برای توسعه باغات استان گفت: تمام توان خود را برای توسعه باغات استان به کار گرفته ایم.

قاسمی با بیان اینکه تاکنون حدود 70 درصد از این هدف محقق شده است، گفت: در نظر داریم امسال هزار هکتار از باغات استان را توسعه دهیم.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر 44 هزار هکتار باغ در استان کرمانشاه وجود دارد.

وی در ادامه به وضعیت اراضی زراعی استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: استان کرمانشاه حدود 10 هزار هکتار زمین زراعی دارد که از این میزان 700 هزار هکتار به صورت دیم کشت می شود.

قاسمی گفت: ما با تغییرات اقلیمی مواجه هستیم.

قاسمی به پایین بودن عملکرد دیم در استان اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال میانگین عملکرد گندم دیم در استان هم اکنون 1.1 تن است که اگر با روش های علمی توانستیم به 1.3 یا 1 برسیم. شاهد تغییر بزرگی در تولید باشیم.

قاسمی در پایان به نقش مهم و تاثیرگذار جنگل های زاگرس در بارندگی اشاره کرد و گفت: اگر جنگل های زاگرس وجود نداشت احتمالا امروز همان بارش پراکنده و کم بارش را نداشتیم بنابراین باید برای حفاظت از آنها تلاش کنیم منابع.

انتهای پیام/

[ad_2]
https://www.isna.ir/

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.