چین: مذاکرات وین وارد مرحله تعیین کننده می شود

[ad_1]

سخنگوی وزارت خارجه چین خواستار بازنگری در سیاست آمریکا در زمینه «فشار حداکثری» بر ایران و لغو تحریم های غیرقانونی جمهوری اسلامی شد.

به گزارش ایسنا، ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز سه شنبه در نشست خبری در وین گفت: مذاکرات برای بازگرداندن پایبندی به برجام به مرحله حساسی رسیده است. چین می‌پذیرد که همه طرف‌ها باید حس فوریت و همچنین حسن نیت و انعطاف داشته باشند. طرفین باید در اسرع وقت به توافق برسند.
وی گفت: در عین حال معتقدیم ضرب الاجل های جعلی برای مذاکره سازنده نیست. همه طرف ها باید خویشتن داری لازم را نشان دهند، اختلافات را به درستی حل کنند و شرایط مساعدی را برای مذاکره ایجاد کنند.
لگیان در ادامه گفت که ایالات متحده که مقصر اصلی بحران هسته‌ای ایران است، باید در سیاست اشتباه خود برای «فشار حداکثری» بر ایران تجدید نظر کند و تمامی تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران و طرف‌های ثالث را لغو کند. بر این اساس، ایران باید به تعهد کامل خود ادامه دهد.
وی در پایان گفت، چین به مشارکت در مذاکرات سازنده و همکاری با همه طرف‌ها برای بازگرداندن شورای امنیت سازمان ملل به مسیر در اسرع وقت ادامه خواهد داد.
هشتمین دور مذاکرات وین امروز (سه شنبه) با دیدار دوجانبه علی باقری، مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی و انریکه مورا، هماهنگ کننده این مذاکرات از سر گرفته شد.
تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران به ریاست علی باقری برای هشتمین دور مذاکرات امروز وارد وین شد.
انتهای پیام/

[ad_2]
https://www.isna.ir/

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.