چیلر تراکمی هوا خنک یا هوایی

به علت تبخیر مقداری از آب در چیلر آب خنک بایستی که آب جبرانی جایگزین آن گردد که علاوه بر مصرف آب باید ترکیبات شیمیایی نیز به آن افزوده شود که در نتیجه به نگهداری بیشتری نیاز خواهد بود.

قیمت فن چیلر

چیلرهای قابل حمل با خنک کننده هوا از 15-30 تن به دمنده های گریز از مرکز مجهز هستند. از نظر بررسی ساختاری، چیلرهای گازی عملکردی مشابه chiller های تراکمی دارند.

قیمت فن کویل چیلر

آبی که حرارت مبرد را می گیرد باید خودش به نحوی خنک شود تا دوباره بتواند از مبرد حرارت را بگیرد.

در مناطقی که آب به مقدار کافی وجود نداشته باشد یا قیمت آن بالاتر باشد بهتر است که از نوع هوا خنک استفاده شود.

قیمت چیلر تراکمی هوا خنک در مقایسه با نوع آب خنک بیشتر است. البته باید این را نیز در نظر داشت که در مناطق با آب و هوای مرطوب نباید از چیلر آب خنک استفاده شود زیرا همانطور که گفته شد در نوع آب خنک ، کندانسور توسط برج خنک کننده ، خنک می شود و در مناطقی که هوای مرطوب دارند ، راندمان برج خنک کننده کاهش می یابد.

موتور فن چیلر

البته باید این را هم مد نظر قرار داد که در نوع آب خنک ، مصرف آب هم داریم و نیز اینکه هزینه های نگهداری و تعمیر نوع آب خنک بیشتر از نوع هوا خنک است که مجموع هزینه های جاری آنها را تقریبا یکسان می کند.

در نوع آب خنک که چیلر معمولا در فضای بسته (موتورخانه) نصب است و فن کندانسور هم ندارد ، صدای کمپرسور به گوش می رسد (البته این صدا معمولا در فضای بیرون از موتورخانه شنیده نمی شود).

فقط یک بار در زمان راه اندازی اولیه چیلر ، مقدار معینی آب به همراه ضد یخ درون اواپراتور چیلر پر می شود و بعد از آن دیگری به آب نیازی نیست.

چیلر یا فن کویل

با توجه به اینکه مقداری از آب درون برج خنک کننده در اثر تبخیر کم می شود، به آب جبرانی نیاز بوده و چیلر آب خنک مصرف آب دارد ولی در مدار چیلر هوا خنک ، آب وجود ندارد و به آن نیازی نیست.

منظور از اینکه در مدار چیلر تراکمی هوا خنک آب وجود ندارد این است که طبق آنچه در شکل های بالا در موردش توضیح دادیم ، چونکه چیلرهای تراکمی هوا خنک به برج خنک کننده نیازی ندارند ، بنابرین مصرف آب هم ندارند.

فن کویل مینی چیلر

کلیه چیلرهای قابل حمل آب خنک کننده هوا از طریق 10 تن فن زیلابگ به فن های پروانه ای برای جابجایی کندانسور جریان هوا مورد نیاز مجهز هستند.

چیلر و فن کویل ابارا

صدای چیلرهای تراکمی معمولا از دو منبع تولید صدا نشات می گیرد. درست است که در نوع آب خنک ، هزینه برج خنک کننده هم به چیلر اضافه می شود ولی کندانسور چیلر تراکمی هوا خنک که معمولا از لوله های مسی ساخته می شود ، بزرگتر بوده و نیز تعدادی فن نیاز دارد که همین امر قیمت تمام شده آن را بالاتر می برد.

فن کندانسور چیلر

این آب به وسیله پمپ چیلد واتر در مدار اواپراتور و دستگاه های خنک کننده می چرخاند و باعث انتقال حرارت می گردد سپس آب وارد چیلر می شود وگرمای آن توسط اواپراتورگرفته می شود در مدار سیکل مبرد تبخیر و گرمای خود را در کندانسور پس می دهد سپس به وسیله پمپ گردش آب و برج خنک کننده دفع می گردد.  A rticle has been generated by G SA C​ontent  Ge᠎nerato​r  DE​MO!

مبرد با یک لوله دیگر (مسیر سبز رنگ) از یه قطعه بسیار مهم به اسم شیر انبساط عبور داده می شود.

همانطور که از نامش پیداست ، وظیفه این شیر (ولو) این است که مبرد را منبسط کرده و همین عمل منبسط شدن باعث می شود تا فشار مبرد به شدت افت کند و مبرد آماده تبخیر (تغییر فاز به حالت گاز) شود که با گرفتن کوچکترین حرارتی از محیط اطراف ، مبرد تبخیر می شود.

​This article was do​ne by GSA Cont ent Generato r  DE MO!

مرحله پنجم: پنجمین مرحله از عملیات سرد سازی، به این ترتیب است که مایع گرمای لازم برای تبخیر را، از محیط دریافت می کند که این امر سبب ایجاد برودت و سرما در مواد مرتبط با قسمت خنک کننده می گردد.

اگر به نام فن کویل توجه کنیم متوجه میشویم که این دستگاه از دو قطعه بسیار مهم که همان فن ( دمنده ) و کویل ( مبدل حرارتی ) تشکیل شده است.

مینی چیلر فن کویل

از آنجا که در این مقاله شش نوع عدم قطعیت در مسئلۀ پیشنهادی، بهینهسازی تصادفی در نظر گرفته شده، برای مطالعۀ اثر این عدم قطعیت روی استراتژی بهرهبرداری ریزشبکه، از شبیهسازی مونت کارلو برای تولید سناریوهای تصادفی استفاده شده است.

قیمت فن کندانسور چیلر

همچنین می تواند برای کم کردن هزینه انرژی فضا های مختلف را به صورت جدا کنترل کند. یعنی مبرد حرارت آب را در اواپراتور به خود جذب می کند و آب را سرد می کند و سپس این آب سرد برای انواع مصارف سرمایشی مورد مصرف قرار داده می شود.

پس از افت درجه حرارت ، مبرد داخل لوله های کندانسور به حالت مایع تغییر فاز می دهد. آب به برج خنک کننده پمپاژ شده و پس از اینکه حرارت خود را به هوای آزاد داد ، دوباره به کندانسور بر می گردد.

خرید چیلر فن کویل

این مصرف کننده در اینجا فن کویل های داخل ساختمان (یا هواساز) برای سرمایش هوا هستند که به جای آن می توان یک فرآیند یا دستگاه صنعتی را به عنوان مصرف کننده قرار داد.

بیشتر تجهیزات سرمایشی از روش مستقیم به معنای دمیدن هوای تهویه شده به داخل فضای موجود استفاده می کنند. میزان نگهداری به کیفیت آب موجود بستگی دارد که با افزودن ترکیبات شیمیایی به آب از خوردگی و رسوب آن جلوگیری می شود.

چیلر فن کویل چیست

پس از افزایش دمای آب چیلد این آب دوباره به چیلر تراکمی آب خنک باز می گردد. • کویل های گرمایش و سرمایش که معمولا از لوله های مسی با پره های آلومینیومی ساخته می شوند.

چیلر فن کویل سقفی

انواع آب خنک هم معمولا از ۱۰ تن تبرید شروع می شوند و تا ۴۰۰۰ تن تبرید نیز ساخته می شوند.

همچنین با توجه به اینکه مجموعه تخصصی دماتجهیز بعنوان عضو رسمی اتحادیه فروشندگان لوازم شوفاژ و تهویه مطبوع، ارائه دهنده انواع مینی چیلر در منطقه خاورمیانه است، چنانچه برای هریک از کشورهای منطقه نیاز به Mini Chiller دارید، میتوانید سفارش خرید خود را با اطمینان خاطر، گارانتی محصول و قیمت مناسب به کارشناسان فروش ما بسپارید.

بدنه اصلی : بدنه یا کابینت در مدل های روکار فن کویل، به صورت فلزی و از ورق روغنی ساخته می شوند.

 نوع کنترل دستگاه : امروزه سیستم کنترل چیلر دیگر به صورت آنالوگ و رله کنتاکتور قابل قبول نیست. تنها نیاز آن است که کویل های کندانسور به صورت دوره ای پاکسازی می شوند (مخصوصا در محیط هایی که چیلر در آب و هوایی کثیف کار کند) تا از ایجاد رسوب در سطح کویل و کاهش راندمان آن جلوگیری شود.

سیستم چیلر و فن کویل به سیستم سرمایشی گفته می شود که در آن فن کویل و چیلر با لوله کشی آب سرد به یکدیگر متصل می شوند.

برای اینکه با این دو دستگاه بیشتر آشنا شوید توصیه می کنیم که متن های زیر را مطالعه کنید. به منظور جمع آوری آب حاصل از تقطیر رطوبت هوا روی کویل فن کویل ها در فصل تابستان، نصب لوله ½ اینچ درین از سینی زیرکویل تا محل تخلیه این آبها برای هر فن کویل الزامی است.

محل نصب فن کویل سقفی همانطور که از نامش مشخص است بر روی سقف بوده و نوع دکوراتیو آن بهدلیل طراحی منحصربهفرد ظاهری زیبا به سقف میدهد.

در نوع هوا خنک هم صدای کمپرسور داریم و هم فن های کندانسور ولی با توجه به اینکه در فضای آزاد و معمولا دور از ساختمان نصب می شود ، صدای آن به گوش نمی رسد.

در فن کویل ها از طریق عبور آب سرد از درون کویل و تبادل حرارت با هوا عمل سرمایش انجام می شود و عمل گرمایش از طریق عبور آب گرم از درون کویل و تبادل حرارت با هوا انجام می شود اما در اسپلیت ها با عبور مایع مبرد از درون کویل و تبادل حرارتی با هوا عمل سرمایش انجام می شود و عمل گرمایش در اسپیلت ها به وسیله هیتر الکتریکی انجام می شود.

یعنی مبرد بعد از کمپرسور وارد لوله های مسی کندانسور شده ولی این بار از اطراف لوله ها ، آب عبور می کند.

محیط اطراف مبرد همان آب درون اواپراتور است. از نظر عملکرد ، چیلر هوا خنک تا حدودی وابسته به درجه حرارت هوای محیط بیرون بوده و افزایش یا کاهش درجه حرارت محیط بر عملکرد آن تاثیر می گذارد ولی عملکرد چیلر آب خنک به دمای محیط وابسته نیست.

آب با خصوصیات مورد نیاز، به میزان لازم وجود داشته باشد. انواع چیلر صنعتی با راندمان بالا آب خنک مورد نیاز را برای ساختمان و صنایع فراهم می کنند.

این مینی چیلرها برای تمامی اقلیم های آب و هوایی مناسب می باشند. انتخاب آن به شرایط آب و هوایی هر منطقه ، وجود یا عدم وجود آب کافی و تمیز ، هزینه ها و …

هر دو دستگاه فن و دمنده گرما را به محیط اطراف اضافه می کنند. این دستگاه در فصل سرد، آب گرم تولید شده در موتورخانه یا پکیج را دریافت کرده و سبب گرمایش محیط می شود.

این آب سرد یا گرم تولید شده توسط چیلر و یا بویلر، توسط پمپ هایی که در سیستم تعبیه شده است، از طریق رایزرها به لوله هایی با قطر کوچکتر فرستاده می شوند و از طریق آنها به فن کویل ها هدایت می شوند.

تقریباً به ازای هر 1 تن ظرفیت خنک سازی متوسط ? انواع هوا خنک معمولا از ۲ تن تبرید شروع می شوند و نهایتا با تناژ ۵۰۰ تن تبرید ساخته می شوند که برای تناژهای بالاتر باید از چند چیلر در کنار هم استفاده کرد.

از این دستگاه برای فضاهای بزرگ مانند سالن های سرپوشیده، سالن های کارخانجات و … جهت پروژههای CCHP (تولید سرمایش، گرمایش و برق توامان) و یا استفاده از انرژهای تجدیدپذیر مشابه انرژی زمین، گرمایی و خورشید می باشد و کمتر جهت راه اندازی این چیلرها از انرژی حاصل از سوزاندن مستقیم گاز طبیعی استفاده می شود.

ترفند این است که در وجه پشتی یا جلویی یونیت داخلی یا همان هواساز مرکزی یک کویل ساده جاسازی می شود که مخصوص آبگرم است و با یک مسیر ساده لوله کشی آب به پکیج داخل واحد یا موتورخانه ساختمان راه پیدا می کند.

فن کویل های کانالی توکار جزو فن کویل های سقفی هستند که به آنها داکت فن کویل نیز گفته می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت چیلر هوا خنک با آب خنک ، شناخت بیشتر ویژگی های هر یک ، انتخاب مناسب ترین نوع برای پروژه خود و استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید.

علاوه بر مینی چیلر ، چیلر و اسپلیت سیستم های سرمایش مرکزی دیگری مانند پکیج یونیت ، دستگاه زنت ، اکونوپک و ایرواشر نیز وجود دارند که ویژگی های هر یک را می توانید در صفحات آنها مطالعه نمایید.

از دیگر سیستم های کانالی که مزایا و معایب خاص خود را دارد می توان به داکت اسپلیت اشاره کرد که برای شناخت این سیستم می توانید این مقاله ⇐ داکت اسپلیت را مطالعه کنید.

تاسیسات سرمایشی ساختمانهای قدیمی مصرف برق زیادی داشته و به همین فن کندانسور چیلر دلیل مناسب نبودند. دقت کنید که در سمت دیگر چیلر یک مصرف کننده قرار گرفته که از آب سرد چیلر استفاده می کند.

همان طور که از نامش مشخص است، اجزای اصلی فن کویل، یک فن و یک کویل می باشد. فن کویل یک دستگاه تهویه مطبوع است که با قرارگیری در یک سیستم تهویه مطبوع همانند سیستم چیلر- فن کویل باعث پخش هوای مطبوع در محیط میگردد.

مجموع این گرما به نام qtot خواهد بود و باعث تغییر در دمای محیط داخلی میشود. هر دو دستگاه فن و دمنده تقریباً 1000 CFM هوا به ازای هر تن ظرفیت خنک کننده نامی را جابجا می کنند.

کندانسور خنک کننده هوا از نوع دمنده سانتریفیوژ (مدل 30 تنی نشان داده شده است). از آن جایی که بدنه این فن کویل ها درون سقف کاذب قرار دارد، بهتر است که سرویس توسط فرد متخصص انجام شود.

اینکه سیستم موتورخانه ساختمان از چه اجزایی تشکیل شده است، به شما در شناخت طرز کار موتورخانه ساختمان بسیار کمک خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.