پیش بینی می شود کرونا در اردیبهشت ماه کمی افزایش یابد/ وام 8000 میلیاردی تامین اجتماعی به بیمارستان ها

[ad_1]

وی گفت: متأسفانه با توجه به شرایط فعلی، موج جدی دیگری از کرونا را پیش‌بینی نمی‌کنیم، هرچند که افزایش جزئی را شاهد خواهیم بود.

دکتر سعید کریمی در گفت و گو با ایسنا وی در تشریح وضعیت کرونا و بیمارستان گفت: شرایط برای کرونا بهتر شده است. البته تعداد بیماران سرپایی در بیمارستان ها با توجه به تعطیلات نوروزی و سفرها و بازدیدهایی که صورت گرفته اندکی افزایش یافته است. بنابراین تعداد بیماران سرپایی در بیمارستان ها در 29 اسفند حدود 10 هزار نفر بود اما امروز بین 17 تا 18 هزار نفر است و تعداد بیماران سرپایی را افزایش داده ایم.

در حال حاضر موج شدید کرونا قابل پیش بینی نیست

وی افزود: خوشبختانه تعداد پذیرش در بیمارستان ها افزایش چندانی نداشته است. بستری شدن، بستری شدن در ICU و مرگ و میر کاهش یافته است. چون از موج وحشتناک اومیکرون ها فاصله داریم. در عین حال، با توجه به شرایط فعلی، ما در حال حاضر موج فاجعه بار دیگری را پیش بینی نمی کنیم. هر چند که افزایش جزئی داریم. البته همه اینها به شرطی که گونه مهاجم دیگری وجود نداشته باشد. در این صورت طی دو سه ماه آینده و تا ابتدای تابستان پیش بینی می شود که در اردیبهشت ماه شاهد افزایش جزئی باشیم اما طبق اعلام کمیته علمی احتمال وقوع امواج فاجعه آمیز وجود ندارد.

کریمی با بیان اینکه بر اساس برآوردها در صورت عدم تنش جدید در حال حاضر اوج دیگری نداریم اما در صورت رعایت نکردن افزایش جزئی شاهد خواهیم بود. ما داریم.

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: مردم باید با نوبت سوم واکسن کرونا واکسینه شوند. زیرا بسیار موثر است و در عین حال پروتکل بهداشتی را رعایت می کند.

وام هشت ماهه تامین اجتماعی به بیمارستان های وزارت بهداشت

وی درباره وضعیت درآمدی ویژه بیمارستان ها نیز بیان کرد: در موج پنجم بحث درآمد بیمارستان ها به طور جدی کاهش یافت. چون بیمارستان ها در آن موج روش های گزینشی تعطیل شدند. سعی کردیم شرایط بیمارستانی را در موج میکرونی مدیریت کنیم. اما کرونا به این معنا نیست که همه خدمات در بیمارستان باید برای کرونا باشد و بقیه خدمات تعطیل شود و مردم به دلیل بیماری‌های دیگر متضرر شوند. در موج ششم وضعیت را مدیریت کردیم و در عین حال با پذیرش کامل بیماران عروق کرونر و در عین حال تخت، دارو و خدمات بیماران عروق کرونر و اقدامات انتخابی و غیرانتخابی و بستری شدن در بیمارستان، خدمات ارائه کردیم. اورژانس هم بود.

کریمی افزود: البته در روزهای اوج کرونا، مردم کمی از محیط بیمارستان می ترسند، درآمد اختصاصی بیمارستان رو به کاهش است، اما به اندازه موج پنجم و قبل نیست و وضعیت کمی بهتر می شود. ” امیدواریم با افزایش هزینه های پزشکی شرایطی فراهم شود. همزمان ما هم در بحران مالی هستیم. درآمد اصلی بیمارستان ها مربوط به درآمد ویژه ای است که بیمه ها باید پرداخت کنند اما متاسفانه تامین اجتماعی حدود 8 هزار میلیارد تومان به بیمارستان ها بدهکار است و هنوز پرداخت نشده است. یعنی حدود هفت تا هشت ماه است که هزینه بیمارستان را نداده اند.

انتهای پیام/

[ad_2]
https://www.isna.ir/

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.