پرس برک یا دستگاه نورد ؟

پرس برک یا دستگاه نورد ؟
خم برک, خمکاری برک, پرس برک

دستگاه های خم پرس برک یا دستگاه های خم فولدینگ ؟ به طور کلی ماشین های خم کن ورق فلزی فولدینگ برای خم کردن قطعات بزرگ تر اما نه ضخیم تر، بهتر است. این عمق به طور دقیق برای رسیدن به زاویه مورد نظر کنترل می شود. خمکاری ورق های فلزی دارای روش های گوناگونی است که با توجه به مواردی چون جنس ورق، ضخامت آن، طرح مورد نظر برای خم کردن و میزان خمش، روش مورد نظر انتخاب میشود. انتخاب اینکه عمل لود و آنلود قطعات به چه صورت باشد با خریدار بوده و در میزان قیمت دستگاه تاثیر زیادی دارد. اینکه فشار چگونه حین فرآیند شکل دهی اعمال می شود بر روی کیفیت قطعه نهایی تاثیرگذار است . برای خمکاری، ورق فلزی به روی قطعه ای تو خالی نام سمبه قرار می گیرد و به وسیله اعمال فشار صفحات سنگینی ثابت نگه داشته می شود. در هنگام عملیات خم کاری در این گونه از پرس ها ، ورقه فلزی که بین پانچ و Die قرار گرفته به سمت Die فشرده می شود. زاویه خم شدن ورق بستگی به میزان فشار وارد شده توسط پانچ دارد. به طور معمول در هنگام انتخاب دستگاه های پرس برک سعی می شود تا میزان قدرت آن را تا 30 درصد بیشتر در نظر بگیرند، که اگر جنس یا ضخامت قطعات متفاوت شد بتواند از عهده ی آنها برآید. This ᠎post w᠎as ᠎do ne by GSA᠎ Con te᠎nt  G​ener at or Dem ov ersi on!

یکی دیگر از روش های بسیار مرسوم در خم کاری ورق های فلزی، خمکاری ورق های فلزی با استفاده از دستگاه های پرس برک است. خم کاری ورق های فلزی یکی از مهم ترین کارها در بخش تولیدات و صنایع می باشد. فرایند خم کردن در ظاهر کار بسیار ساده ای است اما داشتن مهارت کافی و دقت می تواند بسیار دشوار باشد. محصولات تولید شده با این فرآیند با دقت و کیفیتی بسیار بالا، به صورت چشمگیری افزایش یافته است . اگر ورق فلزی مقدار کربنی بیش از 1.2 درصد داشته باشند، قابلیت خمکاری این ورق ها کاهش یافته و برای خم کردن، باید ابتدا آن ها را گرم نمود. همانطور که می دانید فلزات در برابر گراما خاصیت پلاستیکی پیدا می کنند و قابلیت خمکاری در آن ها بیشتر می شود لذا می توان فلزاتی که قابلیت کمی برای خمکاری دارند را با گرم کردن به عملیات خم کاری نزدیک کرد و آن را به اشکال مختلف تبدیل کرد. قطعا انجام هر دو مرحله تولید در یک کارخانه، هماهنگی های ورقکاری، دقت، سرعت و هزینه انواع خدمات برش لیزر و خدمات خمکاری ورق را بهینه می کند. سایت تکنو ماشین آماده است اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد تا شما عزیزان را برای سفارش یک پرس برک خوب راهنمایی کنند.

با توجه به اینکه اکثر لوازم صنعتی از متریال فلز ساخته می شوند، در تولید آن می توان از دستگاه های خم بسیار زیاد بهره برد. هر دستگاه مزایا و معایب خود را دارد و انتخاب اینکه کدام بهتر است به کاربرد آن بستگی دارد . در این مقاله به معرفی دستگاه پرس برک می پردازیم .هر چه بیشتر به اطراف خود نگاه میکنیم به انحنای وسایل فلزی و حتی دیگر وسایل پی میبریم. تهیه نقشه ی فنی و درج کلیه ی اطلاعات و علائم به انضمام توضیحات کافی و روشن، این امکان را به شرکت سازنده ی دستگاه می دهد تا دستگاهی را معرفی کند که بیشترین تطبیق پذیری را با خواسته های خریدار دارد. این دستگاه قابلیت فرمان پذیری توسط کدهای ریاضی را دارد و حضور اپراتور محدود به ایستادن فرد در بخش کنترل کننده ی دستگاه می باشد. از مزیت های دستگاه پنل بندر انعطاف پذیری در عملیات خم کاری بوده که عدم تعویض ابزار خم های متفاوت و تنظیم اتوماتیک در حین گردش ورق، تولید محصولات به صورت کلی و بخش بخش را امکان پذیر کرده است.این دستگاه کاملا الکتریکی و مصرف انرژی آن زیر ۵ کیلووات است. ​This  po st has be en do ne wi th the help  of G SA C onte᠎nt Ge​ne ra᠎to r DEMO.

در صورت نیاز به عملیات خمکاری، پس از تولید قطعات توسط دستگاه لیزر، مطابق نقشه و به پشتوانه تجربه اپراتورهای مرکز این پروسه قابل انجام خواهد بود. از مزایای این فرایند می توان به ایجاد هم زمان دو خم و دقت زیاد آن اشاره کرد. فرآیندهای فرم دهی توسط خم CNC قابلیت تولید در حجم بالا، با کمترین زمان و پرداخت ثانویه را دارند. پارامترهای فنی پارامترهایی هستند که به مواردی همچون: تناژ پرس برک، اندازه دهانه، دقت خمش، اتوماسیون بودن در زمان لود و آنلود، سی ان سی بودن یا نبودن، یک پارچه بودن فریم دستگاه ، نوع فریم دستگاه، نوع نیروی محرکه (هیدرولیکی، پنوماتیکی، برقی و یا ترکیبی) و سیستم انتقال قدرت بستگی دارد. با توجه به جنس ورق و ضخامت فلز، نوع خمکاری مشخص میشود و این کار در ۲ حالت سرد و گرم انجام خواهد شد. این محورها در تمامی دستگاه های پرس برک امروزی بسته به نوع ، قابلیت و ظرفیت سیستم کنترل خود توسط سیستم کنترل و به طور اتوماتیک حرکت می نمایند و حرکت سایر محورها به صورت استاندارد یا دلخواه مصرف کننده از جانب سازنده آن بطور دستی یا اتوماتیک می باشند . خمکاری فرآیندی است که در اغلب روش های شکل دادن وجود دارد.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد هزینه خم برک لطفا به بازدید از وب سایت ما.

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.