نفتکش به نفت روسیه پشت کرد

[ad_1]

صاحبان تانکرهای نفتی تمایلی به واگذاری کشتی های خود برای بارگیری نفت روسیه ندارند، زیرا می ترسند محموله های آتی آنها هدف تحریم های احتمالی غرب در تلافی حمله نظامی روسیه به اوکراین قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، چندین مالک کشتی و نفتکش به بلومبرگ گفتند که برای بارگیری نفت روسیه، عرضه کشتی های خود را قطع می کنند.

دو سوم صادرات نفت روسیه از طریق دریا از بنادر دریای سیاه و دریای بالتیک انجام می شود.

پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین در روز پنجشنبه، ایالات متحده، اتحادیه اروپا و بریتانیا وعده داده اند که دور دوم تحریم ها را علیه مسکو اعمال کنند.

تحلیلگران می گویند دور اول تحریم ها، که برخی از بانک های روسی را از بازار بین المللی قطع کرد و محدودیت های گسترده در معاملات اوراق قرضه دولتی روسیه را تضعیف کرد.

هیچ یک از تحریم‌های اعلام شده توسط ایالات متحده، اتحادیه اروپا یا بریتانیا در دور اول بانک‌های روسی درگیر در تجارت نفت و گاز روسیه را مورد هدف قرار ندادند، که بازار را آرام کرد زیرا غرب انرژی را به کشورهایی با سهم 10 درصدی صادر می‌کرد. جهان عرضه. نفت که 40 درصد از گاز طبیعی اروپا را تشکیل می دهد، هدف قرار نخواهد گرفت.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه گفت که تحریم های اعمال شده در پاسخ به دستور مسکو برای اعزام نیرو به این دو جمهوری خودخوانده در شرق اوکراین که در آینده نزدیک اعلام خواهد شد، جریان نفت و گاز را هدف قرار نخواهد داد. ما می خواهیم بازار متوجه شود که در حال حاضر نیازی به افزایش قیمت نیست. با این حال، حمله نظامی روسیه به اوکراین در صبح روز پنجشنبه، رهبران جهان را بر آن داشت تا وعده تحریم های گسترده علیه روسیه را بدهند. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفت که ایالات متحده و متحدانش تحریم های شدیدتری را علیه روسیه اعمال خواهند کرد.

در مورد قیمت نفت، اورسولا ون در لین، رئیس کمیسیون اروپا گفت که تحریم هایی که اعمال خواهد شد عواقب جدی خواهد داشت. اقتصاد روسیه تحت فشار شدیدی قرار دارد و اکنون تشدید خواهد شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
https://www.isna.ir/

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.