نزدیک به 2 میلیون شهروند تهرانی بیمه درمانی ندارند / اقدام برای شناسایی افراد فاقد بیمه در 259 منطقه کم برخوردار

[ad_1]

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران اقدامات انجام شده برای پوشش بیمه تهرانی های فاقد بیمه درمانی در مناطق کم درآمد را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، مدیرکل بیمه سلامت استان تهران، دکتر. محمد عفت پناه در نشست خبری با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: سال 1400 سال پرکاری برای بیمه سلامت بود و دو سال اخیر را با آن مواجه بودیم، کرونا همه برنامه ها و برآوردها تغییر کرده است. و همه درگیر بودند. کشور ما در حال حاضر یکی از موفق ترین کشورها از نظر آمار ایمن سازی است و انشالله از این بیماری رهایی خواهیم یافت.

وی افزود: اگر سلامت را مثلثی در جامعه بدانم بخشی از مردم، بخشی از خدمات و بخشی از بیمه است که اگر نقش درستی ایفا نکنند به اهداف دست نیافتنی تبدیل می شوند.

وی گفت: حدود 70 درصد سلامت عمومی به سازمان های غیر بهداشتی برمی گردد. به عبارت دیگر حدود 30 درصد از تمام تلاش ما در سازمان های مربوطه است و مهم ترین قسمت از 70 درصدی که ذکر شد، سبک زندگی مردم است که یک رفتار از طریق اطلاع رسانی است. فضایی ایجاد می شود. در واقع برخی از رفتارها را می توان از طریق رسانه ها اصلاح کرد.

وی تاکید کرد: در مورد بیمه مردم باید اهمیت بیمه را بدانند زیرا پیشگیری مقدم بر درمان است. در استان تهران حدود 3 میلیون و 800 هزار نفر داریم و 16 شهر در استان تهران خدمات ما را دریافت می کنند. به نظر می رسد حدود 2 میلیون نفر در این شهرستان هستند که ممکن است کمبود خدمات بیمه ای داشته باشند و انتظار داریم شناسایی و اطلاع رسانی شود. .

وی افزود: در سال 1400 کار دیگری برای ما اضافه شد، بحث پوشش بیمه ای مناطق کم برخوردار که موضوع بسیار مهمی است. در استان تهران 259 منطقه کم برخوردار شناسایی شده است که از این تعداد 196 منطقه در تهران است که وظیفه شناسایی و بیمه آن را داریم. در مرحله دوم این افراد باید برای ارائه خدمات ارجاع به پزشک متصل شوند. ما امسال این کار را در کنار سایر کارهای داخلی انجام دادیم.

به گزارش ایسنا، در بخش دوم این نشست، رئیس اداره توسعه مدیریت و منابع بیمه سلامت استان تهران، دکتر. علیرضا نمازی گفت: موضوع به روز بودن پرداخت ها برای ما مهم است زیرا کیفیت خدمات را تحت تاثیر قرار می دهد. از ابتدای امسال تا کنون حدود 1830 میلیارد پرداختی داریم که حدود 1260 میلیارد آن برای پرداخت به دانشگاه ها و 560 میلیارد تومان برای موسسات غیردانشگاهی بوده است. در نسخه الکترونیکی برای مراکز غیردانشگاهی و خصوصی تا دی ماه، برای مراکز دانشگاهی تا آذرماه، برای نسخه های کاغذی غیر دانشگاهی و خصوصی از شهریور تا دی ماه و برای نسخه های دانشگاهی تا آبان ماه هزینه پرداخت می کنیم. در بیمارستان های دانشگاهی نیز تا آبان ماه هزینه های غیردانشگاهی و خصوصی دولتی داشتیم. امیدواریم در هفته آینده بیشتر پرداخت کنیم.

ادامه بده

[ad_2]
https://www.isna.ir/

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.