مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال قیمت مبدل صفحه ای

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال – قیمت مبدل صفحه ای
مبدل حرارتی آلفالاوال, مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال

لذا در سیالاتی که خوردگی آنها زیاد است و نیاز به جنس خاص یا ضخامت بالا دارد از مبدل حرارتی پوسته و لوله استفاده می شود. حال آنکه اگر در ساعات پیک مصرف منابع دوجداره و مسی از آب گرم خالی شوند مدت زمان زیادی برای تامین مجدد آب گرم با دمای مطلوب نیاز خواهد بود. قبل از استفاده از مبدل حرارتی در سیستم آب رسانی لازم است تا اسید های داخل مبدل حرارتی صفحه ای را با استفاده از حجم بالایی از آب تمیز کرد. مسیر قرار گرفتن مبدل حرارتی ، محل لوله های ورودی و خروجی و موارد دیگر هم ممکن است به وسیله سیستم تعیین شوند که البته می توان با ملاحظه فضای در دسترس و کانال کشی های انجام شده آن ها را اصلاح کرد . به همین جهت امکان رسوب گیری مبدل کاهش یافته ، فاصله بین هر دوبار تمیز کاری افزایش می یابد و مبدل مدت زمان زیادی بدون کاهش راندمان در سیستم باقی خواهد ماند. • افت فشار مجاز میتواند در بازه گستردهای تغییر کند و میتوان طراحی را برای هر سیال به صورت مستقل انجام داد زیرا انواع زیادی از آرایش جریان در پوسته و تیوب باندل وجود دارد.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال

انتخاب آرایش جریان خاص سیال به اثر بخشی مبدل ، نوع ساختار مبدل ، کانال های بالادستی و پایین دستی مبدل ، تنش های حرراتی مجاز و سایر معیارهای و محدودیت های طراحی بستگی دارد . شکل جریان عموماً به نحوی انتخاب میشود که جریان سیالها خلاف جهت یکدیگر باشند. جانمایی تیوب همانگونه که در شکل زیر نشان داده شده است، شامل زاویه بین تیوبها میشود. واشرها از نشتی سیال به بیرون از مبدل جلوگیری میکنند و سیالها را در صفحات به شکل مورد نظر هدایت مینمایند. اینکه از چه نوع جنس یا متریالی در ساخت و طراحی مبدل حرارتی صفحه ای واشردار استفاده شود بستکی به کاربرد مبدل حرارتی صفحه ای واشردار مورد نظر دارد.؛ که این مبدل حرارتی واشردار به چه منظور و برای چه عملکردی و چه سیالی مورد استفاده قرار می گیرد. در پوسته J یا J shell با جریان تقسیم شده، ورودی سیال در مرکز قرار دارد و به دو بخش تقسیم میشود. زمانی که این پوسته برای یک سیال کندانسشونده در سمت پوسته به کار میرود، دارای دو ورودی برای فاز بخار و یک خروجی مرکزی برای کندانس میباشد.

در مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال کومبی درایر (Combi Dryer) علاوه بر مسیر عبور سیال مبرد و سیال هوای خنک شونده مسیر دیگری نیز به عنوان ریکاوری هوای سرد در نظر گرفته شده که مجددا به مبدل برمی گردد و پس از تبادل حرارت با هوای گرم ورودی گرم می شود این کار سبب کاهش درجه حرارت هوای ورودی شده در نتیجه کارایی دستگاه بالاتر می رود. ما همچنین می توانیم خنک کننده های هوا / مایع برای تولید آب خنک کننده صنعتی تامین کنیم. دو نمونه از این موارد چرخهای آدیاباتیک است که از یک چرخ بزرگ با نخهای ریز در گردش در مایعات سرد و گرم و مبدلهای حرارتی مایع تشکیل شده است. این پوستهها برای کاربردهای با افت فشار کم همانند کندانسورهای خلاء به کار میروند زیرا افت فشار پوسته J نسبت به یک پوسته E معادل آن، 1/8 میباشد. دلیل عمده افت فشار در مبدل های حرارتی ، اصطکاک ناشی از جریان سیالات درون لوله و پوسته مبدل است. در این مبدل ها سیال گرم درون لوله ها و یا کانال هایی با سطوح فین دار حرکت می کند. عامل مهم دیگر در طراحی مبدل حرارتی ، خوردگی سطوح انتقال حرارت در اثر تماس سیالات است .

مبدل حرارتی آلفالاوال

به زبان ساده ، مبدل حرارتی وسیله ای است که گرما را از یک محیط به محیط دیگر منتقل می کند ، یک کولر روغن هیدرولیک یا مثال با استفاده از آب سرد یا هوا گرما را از روغن داغ حذف می کند. از این رو مبدل حرارتی مذکور برای گرمایش فوری آب طراحی شده است. عدم دارا بودن منبع یا مخزن جهت گرمایش آبگرم مصرفی به خوبی این موضوع را اثبات می کند. ترمکس کدام مبدلهای حرارتی خاص صنعت را می تواند تهیه کند؟ مبدلهای حرارتی شل و تیوب همچنین در برخی از سیستمهای تهویه مطبوع و تبرید کاربرد دارند. در سال 1890 آلفالاوال اولین سپراتور مداوم جهان را که از تکنولوژی آلفا دیسک بهره میبرد معرفی کرد و همچنین اولین پاستوریزاتور مداوم شیر در این سال معرفی شد. در پاستوریزاسیون در دمای پایین، هدف سلامت غذاست و در طی آن عوامل بیماری زای درون غذا یا شیر از بین می رود و آلودگی آن کاهش می یابد. هموژنیزه کردن فرایندی است که در آن گلبول های چربی در شیر شکسته می شود. A᠎rt᠎icle has ᠎been g᠎en erat᠎ed wi th GSA Conte nt Gen erator D​em oversion!

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.