فروش نفت ایران در حال افزایش است

[ad_1]

فروش نفت ایران در حال افزایش است

نماینده سابق ایران در اوپک گفت: اگر تحریم ها علیه ایران برداشته نشود، کشورهای آسیایی همچنان می توانند با ایران قرارداد خرید نفت امضا کنند، در حال حاضر بیش از یک میلیون بشکه نفت صادر می شود و بعید است که این اتفاق بیفتد و این میزان افزایش خواهد یافت. ” و تعداد خریداران نفت ایران بیشتر از الان خواهد بود.

محمد خطیبی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: شرایط بازار به گونه ای است که تقاضا به سرعت در حال بازگشت به وضعیت قبل از کرونا و رشد است، اما عرضه نمی تواند سرعت خود را حفظ کند، بنابراین با وجود بازار، مصرف کنندگان بزرگ از سهام خود خارج می شوند. او گفت که متعادل نیست.
وی با تاکید بر اینکه شرایط کنونی بازار حاکی از شرایط نامناسب بازار و عرضه ناکافی است، گفت: در چنین سناریویی برخی از کشورها مانند هند، ژاپن و کره پالایشگاه های خود را برای خرید نفت از ایران می سازند که ممکن است این کشورها در کنار آمریکا باشند. پالایشگاه ها با مذاکره بدون در نظر گرفتن لغو تحریم ها ساخته شدند.
نماینده سابق ایران در اوپک با بیان اینکه این کشورها حتی نمی توانند بر اساس نیاز خود با آمریکا مذاکره کنند و از ایران نفت بخرند، گفت: در بازار کمبود داریم.
خطیبی افزود: به مرور زمان این کمبود در بازار آشکارتر می شود چرا که با رشد سالانه تقاضا نیز مواجه هستیم البته در تابستان، پاییز و زمستان سال آینده شاهد افزایش تقاضا خواهیم بود. بهتر است به جای کاهش قیمت از تعدیل قیمت استفاده شود.
ایران منبع قابل اعتمادی در بازار نفت است
وی افزود: با توجه به اینکه تولیدکنندگان با حداکثر ظرفیت کار می کنند، تامین مازاد تقاضا مشکل خواهد بود، در این شرایط منبع موثقی به نام ایران وجود دارد که می داند تحریم ها از تمام ظرفیت های خود استفاده نمی کند، پس تلاش خود را بکنید. آنها سعی می کنند تا دیر نشده از این قابلیت استفاده کنند، هر کشوری که در اسرع وقت وارد کار شود تصمیم عاقلانه ای گرفته است زیرا اگر دیر شود ظرفیت ایران پر می شود و جایی برای پاسخگویی به تقاضا باقی نمی ماند.
نماینده سابق اوپک ایران با بیان اینکه شرایط بازار و نیازهای کشور به گونه ای است که تحریم ها دیگر معنا ندارد، گفت: در حالی که تنش با اوکراین و روسیه بسیار جدی است، تحریم های جدید انرژی اعمال نخواهد شد.
خطیبی گفت: علیرغم اعلام تحریم‌های سخت‌گیرانه آمریکا علیه روسیه، انرژی شامل حال نمی‌شود زیرا می‌دانست تصویب انرژی به یک بحران بزرگ منجر می‌شود و دیگر نمی‌توان قیمت‌ها را پیش‌بینی کرد. بسیار حساس شوید و تاییدیه ها دیگر جواب نمی دهند.
به گفته وی، به نظر می‌رسد کشورهای اروپایی تا آخرین نفس مایل به همکاری با آمریکایی‌ها هستند، اما کشورهای آسیایی به دنبال راه‌هایی برای پاسخگویی به این تقاضا هستند و به همین دلیل شروع به ساخت پالایشگاه‌های خود برای نفت ایران کرده‌اند.
بعید است قیمت ها همچنان بالا بماند
نماینده سابق اوپک ایران با اشاره به وضعیت قیمت نفت در صورت شکست توافق و عدم پایبندی به بورژوازی گفت: در اوایل بهار تا حدودی قیمت ها یعنی سیستم گرمایشی کاهش می یابد. بسته می شود، اما دوباره در پایان تابستان. تقاضا افزایش خواهد یافت و بازار به عرضه جدید نیاز خواهد داشت.
خطیبی با بیان اینکه کمبود سرمایه گذاری منجر به کمبود منابع جدید و سرمایه گذاری اندک در بسیاری از زمینه ها شده است، افزود: اگر سرمایه گذاری نداشته باشیم عرضه جدیدی وجود نخواهد داشت، محدودیت هایی وجود دارد، به این موضوع واکنش نشان داده شده است. بعید است قیمت بالاتر از سطح 100 دلار باقی بماند.
به گفته وی، اگر اکنون وضعیت اوکراین، روسیه و آمریکا بدتر شود، وضعیت بازار نفت ممکن است بدتر شود، در این میان کشورهای آسیایی باید مراقب امنیت انرژی خود باشند و ایران یکی از آنهاست. منابع موثق ذکر شده توسط کشورها. می توانند روی آن حساب باز کنند.
انتهای پیام/

[ad_2]
https://www.isna.ir/

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.