سفر کوچک والاس به مسکو. روسیه هر لحظه ممکن است به اوکراین حمله کند

[ad_1]

وزیر دفاع انگلیس پس از دیدار با وزیر دفاع روسیه در مسکو، به جای برگزاری نشست خبری مشترک با همتای روس خود، در سفارت انگلیس در روسیه نشست خبری برگزار کرد.

به نقل از رویترز، بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا پس از دیدار با همتای روس خود، سرگئی شویگو در مسکو، گفت که اقدام نظامی روسیه در مرز اوکراین “عادی نیست” و روسیه می تواند “در هر زمانی” به اوکراین حمله کند. .

والاس گفت که از کرملین تضمین هایی دریافت کرده است که هیچ حمله ای برنامه ریزی نشده است، اما با 130000 سرباز روسی در مرز اوکراین، این اطمینان با اقدام روسیه ارزیابی خواهد شد.

وی گفت: در حال حاضر بیش از 130 هزار سرباز آموزش دیده یا آموزش دیده اند. علاوه بر هواپیماها و کشتی های جنگی در دریای سیاه و در مرز با اوکراین. و این طبیعی نیست.

وی افزود: “این فراتر از رویه عادی است، بنابراین ما این اظهارات را بر اساس شواهد قضاوت خواهیم کرد.”

والاس گفت: وضعیت فعلی ارتش روسیه به این معنی است که می تواند “یک عملیات تمام عیار، از جمله حمله به کشور همسایه را در هر زمانی انجام دهد.”

والاس دیدار با شویگو، وزیر دفاع روسیه را “سازنده و شفاف” توصیف کرد و گفت که امیدوار است این دیدار به ایجاد فضای بهتر و کاهش تنش ها کمک کند.

او گفت شویگو با اهمیت اجرای توافق مینسک “به عنوان یک مسیر روشن رو به جلو” موافق است. والاس گفت استقرار نیروهای روسیه در بلاروس و اوکراین “توانایی انجام اقدامات گسترده از جمله حمله به کشور همسایه را در هر زمان می دهد” و افزود که “هر گونه حمله عواقب جدی برای امنیت و بی ثباتی اروپا خواهد داشت.” “خواهد بود.”

وی در دیدار با وزیر روسیه تاکید کرد که “ناتو اساساً یک دفاع است. ما علاقه ای به تجزیه و سلطنت روسیه نداریم. ما به دنبال درگیری نیستیم.”

وی با بیان اینکه این اولین دیدار وزرای دفاع انگلیس و روسیه در 13 سال گذشته است، گفت: اختلافاتی بین انگلیس و روسیه در مورد تعدادی از مسائل وجود دارد که باید حل شود.

والاس خبر استقرار 600 نیروی ویژه انگلیسی در اوکراین را دروغ خواند و گفت: ما چنین تصمیمی نداریم.

وی همچنین به شهروندان بریتانیایی توصیه کرد که بی جهت وارد اوکراین نشوند.

انتهای پیام/

[ad_2]
https://www.isna.ir/

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.