سرگرمی رایگان!

[ad_1]

ایسنا/ چهارمحال و بختیاری در کنار بیشتر رودخانه ها، سدها و دریاچه های طبیعی کشور تابلوهای هشدار «شنا ممنوع» نصب شده است، اما افراد کمی به آن توجه می کنند. آنچه با غرش و سدهای عمیق در انتظار آنهاست.

به گزارش ایسنا، برخی تصور می کنند شنا در دریاها، رودخانه ها و سدها مانند شنا در استخر سرپوشیده است، به همین دلیل به سلامت وارد آب می شوند و جریان ناگهانی آب در یک چشم به هم زدن و شاید برای نجات مردم آنها را می بلعد. اگر در این مکان غرق شوند، این افراد شانس زیادی برای از دست دادن جان خود نخواهند داشت.

با توجه به موقعیت جغرافیایی این رودخانه ها و سدها، تعداد غرق شدگان در رودخانه ها و سدهای چهارمحال و بختیاری بسیار زیاد است. تعادل دارند و شنا می کنند تا شنا کنند.

افرادی که در رودخانه ها، دریاها و سدها شنا می کنند عموماً با فنون شنا آشنا هستند، اما باید توجه داشت که محیط استخر سرپوشیده و نبود آب روان خطرات احتمالی این ورزش را کاهش می دهد، اما در رودخانه ها و سدها امکان پذیر است. شن های زیر پای شما برای لحظه ای خالی می شود و جان شما را می گیرد. تلاش برای نجات جان افراد در این مرحله معمولاً بیهوده است و جان کسانی که برای کمک به غرق شدگان در آب شیرجه می زنند، در خطر است.

سال گذشته حدود 31 مورد غرق شدگی در چهار محال و بختیاری گزارش شد

ایرج کیانی – مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه انجام اقدامات پیشگیرانه از غرق شدن در رودخانه ها و سدها بر عهده جمعیت هلال احمر نیست، گفت: تیم های جستجو و نجات. جمعیت هلال احمر غرق شد.

وی افزود: نجات غرق شدگان در رودخانه ها و سدها وظیفه ساختگی جمعیت هلال احمر نیست اما چهار تیم غواصی چهارمحال و بختیاری آماده امدادرسانی هستند.

کیانی گفت: سال گذشته 31 مورد غرق شدگی در چهار محال و بختیاری رخ داد. آنها باید از اعضای خانواده به ویژه کودکان مراقبت کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: وزارت نیرو باید تمام تمهیدات ایمنی را برای رودخانه ها و سدها در نظر بگیرد تا تلفات ناشی از غرق شدگی کاهش یابد.

وی در پایان توضیح داد: رودخانه های خروشان چهار محال و بختیاری آمار فوتی های غرق شدگی را در استان افزایش می دهد و وزارت نیرو باید تجهیزات و امکانات لازم را برای کمک به حوادث غرق شدگی فراهم کند.

مسئولیت سدها و رودخانه ها بر عهده وزارت نیرو است

خسرو کیانی – مدیرکل مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر و شرکت های آب به طور کلی در قبال حوادث غرق شدگی مسئولیت دارند، خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت حوادث و بلایا اقدامات لازم را برای پیشگیری از حوادث انجام می دهد.

وی افزود: در مورد غرق شدگی زمانی که جمعیت زیادی دچار حادثه می شوند تیم های امداد و نجات آب و سیل وارد عمل می شوند اما وزارت نیرو مسئولیت سدها و رودخانه ها را بر عهده می گیرد و باید اقدامات لازم انجام شود.

کیانی تاکید کرد: تعدادی تجهیزات امدادی و نیروهای آموزش دیده در چهارمحال و بختیاری برای امدادرسانی در حادثه غرق شدگی وجود دارد اما تجهیزات مطلوب نیست.

از توانایی یک باشگاه رفتینگ برای کمک به حادثه غرق شدن استفاده کنید

جواد صابریان – مدیر ورزش و جوانان شهرستان سامان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه رودخانه خروشان زاینده رود از شهر سامان می گذرد، خاطرنشان کرد: به همین دلیل شاهد غرق شدن در این شهرستان هستیم.

وی با بیان اینکه 16 باشگاه رفتینگ دارای مجوز در سالمون سیتی وجود دارد، افزود: این باشگاه ها عموماً در اولین لحظات غرق شدن در صورت وقوع حادثه به قربانیان کمک می کنند.

سیبری خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش دما و فرا رسیدن فصل تابستان، به ویژه در روزهای پایانی هفته شاهد ورود گردشگران به شهر سامان هستیم، بنابراین برنامه ریزی لازم برای استقرار ناجیان غریق در پرترددها انجام شده است. مناطق.

مدیر اداره ورزش و جوانان شهرستان سلمون با بیان اینکه تابلوی هشدار شنا ممنوع در حاشیه رودخانه زاینده‌هارود نصب شده است، خاطرنشان کرد: متولی رودخانه‌ها و سدهای استان توسط شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری است. باید اقداماتی انجام شود. برای جلوگیری از غرق شدن گرفته شده است. ناجیان غریق را مستقر کنید.

خبرنگار ایسنا علیرغم پیگیری های متعدد، موفق به تماس با مدیران کل این شرکت برای تماس با مدیران کل مناطق چهارمحال و بختیاری نشد.

انتهای پیام/

[ad_2]
https://www.isna.ir/

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.