سرمایه گذاری در پروژه های مناطق محروم فقط بر عهده دولت است

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان شرقی وزیر کشور با تاکید بر موارد مطرح شده در اصل 44 قانون اساسی و لزوم افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی و کاهش بار دولت، گفت: اصولاً دولت جز در موارد استثنایی نمی تواند در پروژه ها سرمایه گذاری کند و صرفا وظیفه سرمایه ای دارد. ” سرمایه گذاری در پروژه های مربوط به مناطق محروم.

احمد واحدی یکشنبه شب 22 اسفندماه در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی که در محل شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان شرقی و استانداری برگزار شد، در پاسخ به درخواست مسئولان مبنی بر تامین اعتبارات دولتی برای تکمیل پروژه های استان، اظهار داشت: در این راستا، دولت باید به زودی پروژه های خود را تکمیل کند. بله، اگر دولت پول دارد، اما وقتی دولت پول ندارد و نمی تواند سرمایه گذاری کند، بهتر است پروژه را فقط با مشارکت سرمایه گذاران خصوصی اجرا کند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: پروژه ها باید به گونه ای تعریف شوند که به نفع سرمایه گذاران خصوصی باشد و در این زمینه دولت می تواند به عنوان ضامن، سرمایه گذار یا سرمایه گذار عمل کند اما خود سرمایه گذار نه.

وی بر لزوم همکاری بانک های مختلف برای تسهیل سرمایه گذاران تا حد امکان مشارکت دولت در پروژه ها تاکید کرد.

واحدی بیان کرد: اختیارات وزارتخانه ها به استان ها منتقل شده است و هم اکنون مسئولان استانی اختیار تصمیم گیری در مورد مسائل استان خود را دارند.

وی در بخش دوم سخنان خود با اشاره به وضعیت پرخطر آذربایجان شرقی در حوزه تصادفات جاده ای و افزایش تصادفات گفت: بر اساس اعلام مسئولان مربوطه بیشترین تصادفات جاده ای استان بین 18 سال رخ می دهد. ساعت:00 و 22:00 محدودیت ها باید پذیرفته شود.

وی در قسمت دوم سخنان خود گفت: وظیفه همه مسئولان استانی این است که آذربایجان شرقی را به نقطه ایده آل خود نزدیک کنند تا منطقه آرمان کشورهای منطقه تلقی شود.

وزیر کشور در ادامه گفت: زمانی که کشورهای دیگر به تبریز سفر می کنند باید این شهر را قطب صادرات، فرهنگ، صنعت، اقتصاد و غیره بدانند و این کار تنها از عهده دستگاه های اجرایی برمی آید.

وی افزود: آذربایجان شرقی باید به اوج خود برسد و این نیاز به اقدام فوری دارد.

وی افزود آذربایجان شرقی باید جزو استان های برتر کشور باشد. به خودت برسی

واحدی گفت: تلاش های متولیان استان باید بدون تکیه بر ایده، خلاقیت، ابتکار ادامه یابد و تهران و استان قابل توسعه و گسترش باشد.

بر اساس این گزارش، در این جلسه موضوعاتی چون پیگیری تخصیص اعتبار برای خط کشی معابر استان، صدور مجوز در جلسات شورای ماده 16 برای گردهمایی معتادان مهاجر در استان و حل مشکل ناقص بودن راه آهن تبریز – میانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. .

انتهای پیام/

[ad_2]
https://www.isna.ir/

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.