زاخارووا: کشورهای بریکس به مرکز دنیای چندقطبی تبدیل شده اند

[ad_1]

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که نظام روابط بین الملل در حال تغییر عمیقی است و کشورهای بریکس اکنون در مرکز دنیای چند قطبی قرار دارند.

به گزارش ایسنا، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در گفت و گو با روسیا الیوم گفت: برای کشورهای بریکس و همچنین بسیاری دیگر از کشورهای دیگر مهم است که بر توسعه و همکاری های سازنده بین المللی خود تمرکز کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه افزود: روسیه در عرصه بین المللی تلاش می کند تا اصول حاکمیت، برابری، عدم مداخله در امور داخلی و همکاری بر اساس منافع، همکاری با کشورهای بریکس، سازمان پیمان امنیت جمعی، سازمان همکاری شانگهای و… متحدان دیگر.” شرکا ادامه خواهند داد.

وی گفت: کشورهایی که نظام چندقطبی را انتخاب کرده اند این فرصت را دارند که هویت خود را حفظ کنند و بر اساس منافع مردم خود سیاست هایی را توسعه دهند.

زاخارووا خاطرنشان کرد که سیستم روابط بین‌الملل عمیقاً در حال تکامل است و جهان تک قطبی قبل از حوادث اوکراین به گذشته مربوط است.

وی در ادامه افزود: مراکز جدید قدرت در آسیا، آفریقا، آمریکای لاتین و خاورمیانه به طور فزاینده ای نقش کلیدی در شکل دادن به برنامه های جهانی و احترام به منافع و توسعه آنها ایفا می کنند.

کشورهای بریکس برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی هستند.

انتهای پیام/

[ad_2]
https://www.isna.ir/

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.