راهنما شیر برقی جوشی دانفوس مدل EVR15 سایز 7 8 صفحه

شیر برقی جوشی دانفوس مدل EVR15 سایز 7/8
شیر برقی, شیر برقی کستل

دلیل اینکه فشار کاری بر راندمان شیر برقی در کمپرسور باد تاثیر دارد این است که اگر فشار کاری بیشتر از فشاری باشد که فنر تحمل می کند، شیر با مشکل مواجه شده و عمل نخواهد کرد (در واقع ربطی ندارد که سلنوئید فعال باشد یا غیر فعال، هر زمان که فشار کاری بیشتر از فشار فنر شود این اتفاق رخ می دهد.). چکش آبی به دلیل عبور آب با دبی و فشار بالا در لوله هایی با قطر کوچک اتفاق می افتد. برای اینکه بخواهیم شیر برقی گاز را تنظیم کنیم باید شعله کوتاه و بلند آن را تنظیم کنیم که برای تنظیم شعله بلند اول از هرچیزی باید دستگاه را روی وضعیت تابستانه قرار دهیم سپس دمای آب گرم را روی بالاترین حد آن بگذاریم. متاثر از تحریک التریکی حالت (spool) تغییر می یابد و با توجه به وضعیت موجب جریان یا قطع جریان روغن می شود. شیر های پنوماتیک وظیفه کنترل وضعیت ، کنترل فشار و کنترل میزان جریان هوا را قیمت شیربرقی کستل بر عهده دارند. شیر برقی از مهمترین اجزای یک سیستم آب یاری یا پنوماتیک یا هیدرولیک محسوب میشود. طریقه عملکرد شیر برقی به این صورت می باشد که فرمان الکتریکی به وسیله سوکت به بوبین انتقال می یابد. ᠎Th is a᠎rtic le w᠎as g​en erated  by GSA  C᠎onte​nt Gener at or Demoversion!

شیر برقی کستل

در مرحله بعد یکی از شیرهای آب گرم را تا جایی که ممکن است باز می کنیم تا اینکه شعله بلند تشکیل شود سپس به وسیله آچار شماره 10 مهره برنجی بوبین را می چرخانیم تا اینکه شعله بلند تنظیم شود. وظیفه اصلی شیر برقی هیدرولیک ،قطع و وصل و تغییر جهت جريان سیال تحت فشار ، توسط شیرهای کنترل جهت انجام مي شود. شیر پنوماتیک Pneumatic Valve به دسته ای از شیرها اطلاق می شود که به کمک اعمال یک نیرو مسیر هوا را تغییر داده و جریان هوا را در طول فرایند یک سیستم قطع و وصل می نمایند. تغییر شعله و در واقع کوتاه و بلند کردن شعله یکی دیگر از وظایف اصلی این شیرها به شمار می آید. این شیرها به گونه ای طراحی شده اند که در حالت عادی که هنوز ولتاژی روی بوبین اعمال نشده است و جریان بوبین به حد نصاب نرسیده، مسیر گاز عبوری از شیر برقی باز می باشد و هنگامی که بوبین دستگاه سیگنال الکتریکی را دریافت می کند، شیر برقی با توجه به میدان الکترومغناطیسی شفت خود را حرکت می دهد و تجهیزات قطع کننده گاز وارد عمل می شوند که سطح روزنه از طریق محکم چسباندن بالای شفت به صورت ناتراوا مسدود می شود.  Da​ta was cre᠎at ed ​by GSA Con te nt​ Gen᠎erator Dem᠎ov er sion.

امکان دارد شیر برقی هیدرولیک فقط در یک سمت دارای بوبین باشد(شیر یک کله) و یا در دو سمت از بوبین برخوردار باشد (شیر دو کله) . شیر برقی گاز به صورت موازی در مدار بسته می شود و به این گونه عمل می کند که هشداردهنده نشت گاز یا هر دستگاه دیگر که که می خواهد کنترل کند به صورت کلید در مدار قرار می دهد و عمل متوقف کردن شیر برقی را بر عهده دارد. یک شیربرقی چهار راهه ، چهار دهانه دارد: در حالت تغذیه روشن هر درگاه به درگاه متناظر روبروی خود متصل میگردد.در حالت خاموشی تغذیه ، این اتصال برعکس میشود.اگر در یک شیربرقی درگاههای بیشتری از آن چه شما نیاز دارید وجود دارد.، شما میتوانید پیکره بندی کمتری را بر حسب نیاز خود استفاده کنید. ورودی سیال: بر اساس استاندار های موجود همیشه میزان خروجی و ورودی سیال (گاز یا هوا) باید متناسب با یکدیگر باشد. برخی شیرهای برقی گاز به سنسور و حساس به لرزه مجهز می باشند به این صورت که در مواقع بحرانی مانند زلزله مسیر گاز را مسدود می کنند. باز و بسته شدن شیرهای برقی تایمردار به وسیله جریان الکتریکی صورت می گیرد.

یکی از مهم ترین مسائلی است که باید به آن توجه نمود.

اعمال نیرو به شیرهای پنوماتیکی ممکن است یا از طریق دست صورت پذیرد که در این حالت شیر از نوع شیر پنوماتیک دستی می باشد، و یا با اعمال یک جریان الکتریکی شیر پنوماتیک تحریک و یا کنترل شود که به این نوع شیر ، شیر برقی پنوماتیک می گویند. علاوه بر کاربرد آن برای شیرهای آب و آبیاری ، میتوان برای باز و بسته شدن شیرهای گاز نیز استفاده برد . شیر پنوماتیک در اتوماسیون صنایع غذایی ، صنایع شیمیایی ، خودروسازی و ماشین آلات صنعتی ، دارو سازی ، کاشی و سرامیک و بطور کلی در خطوط تولید کارخانه ها کاربرد دارد. در هنگام خرید شیر برقی پنوماتیک بوبین شیر برقی یکی از مهم ترین مسائلی است که باید به آن توجه نمود. این نیروی مغناطیسی هسته آهنی که پیستون نامیده میشود را به داخل بوبین جذب میکند و پیستون با غلبه بر نیروی فنر مسیر عبور را باز می نماید. در یک شیر نرمال بسته ( نرمالی کلوز ) و درحالت بدون برق ، با اعمال نیروی فنر (D) پیستون (E) توسط واشر (F) روزنه عبور سیال را مسدود می کند و مانع عبور آب یا مایعات میگردد . وقتی برق بوبین وصل می گردد و جریان الکتریکی در سیم پیچ جاری میشود ، میدان مغناطیسی ایجاد شده پیستون را به درون هسته جذب می کند و با بالا رفتن و حرکت پستون مسیر عبور جریان از داخل شیر باز میگردد.

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.