راهنما انواع مبدل های حرارتی کدام هستند؟ (3) فروش

انواع مبدل های حرارتی کدام هستند؟
مبدل حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای, مبدل حرارتی دانفوس

پلاک پلاستیکی کاملا جوش داده شده به داخل پوسته ای خارجی مونتاژ می شود که مسیر جریان دوم (“سمت پوسته”) را ایجاد می کند. نازل ها جریان پلاستیکی را به داخل و خارج می رسانند (مسیر عبور “سمت صفحه”). برای کارایی ، مبدل های حرارتی طوری طراحی شده اند که سطح دیواره بین دو سیال را به حداکثر برسانند ، در حالی که مقاومت در برابر جریان سیال از طریق مبدل را به حداقل می رسانند. احتمال کم نشتی یا مخلوط شدن دو سیال ، سطح انتقال حرارت در واحد حجم بالا ( 25 برابر مدل پوسته لوله با ابعاد و اندازه مشابه ) و تبادل حرارت همزمان بین چند سیال از مزایا آن است. مبدل های حرارتی جوش داده شده، نیمه جوش داده شده و بدون جوش، برای تبادل گرما بین مایعات با فشار بالا یا جایی که به یک محصول فشرده تر نیاز است، استفاده می شود. کیفیت بالای طراحی و قطعات استفاده شده، نو آوری مداوم و ترکیب ظاهری محصولات دانفوس به ارزش آنها افزوده است. صفحات ساخته شده از فولاد ضد زنگ یا مواد با کیفیت بالاتر میباشند. یکی از عللی که باعث تفاوت ونداد تجهیز با سایر فروشگاه های اینترنتی قطعات صنعتی می باشد، کیفیت مطلوب کالاها، گارانتی و خدمات پس از فروش و در نهایت مشاوره قبل از خرید است.

مبدل حرارتی صفحه ای

 Th is has be en g en er at ed by GSA Con tent G ener at or Dem᠎ov​ersi on.

مبدل حرارتی دانفوس

گرم شدن مقداری هوا باعث افزایش ظرفیت جریان هوا برای نگهداری آب می شود. کلمه مولد بخار به طور منظم برای توصیف یک واحد دیگ بخار استفاده می شود که در آن جریان مایع گرم منبع گرما است تا محصولات احتراق. آ مبدل حرارتی ترک خورده بنابراین یک وضعیت خطرناک است که نیاز به توجه فوری دارد زیرا محصولات احتراق ممکن است وارد فضای زندگی شوند. با توجه به این نکته که تشکیل رسوب در مبدل حرارتی یکی از مهم ترین عوامل کاهش راندمان و سرعت تبادل حرارت در مبدل های حرارتی به شمار می رود. برای غلبه بر مشکلات رسوب و تمیز کردن ، می توان از قطرهای بزرگتر لوله استفاده کرد. دمای رانندگی در سطح انتقال حرارت با موقعیت متفاوت است ، اما می توان دمای متوسط مناسبی را تعریف کرد. وجود این صفحات موجدار امکان تقسیم جریان در کل صفحه را فراهم می کند و در نتیجه انتقال گرما را به حداکثر می رساند این درحالی است که نرخ رسوب، تعداد صفحات و هزینه ها را به حداقل می رساند. مبدل های حرارتی پوسته و لوله دارای طراحی ساده، قابلیتهای زیاد و هزینه های خرید و نگهداری نسبتا پایین هستند. تفاوت دیگر این دو در این است که مبدلهای صفحه ای معمولاً مایعات با فشار کم تا متوسط را در مقایسه با فشارهای متوسط و زیاد پوسته و لوله کار می کنند. This has ​been g enerated with the ​help  of G SA Conte nt  Generator DE᠎MO᠎.

با توجه به دیفرانسیل درجه حرارت زیاد ناشی از ولتاژ حرارتی بالا ، پروفیل های دمایی دو مبدل حرارتی دو نقص قابل توجه در طراحی جریان موازی را نشان می دهند. مبدل حرارتی صفحه ای را میتوان به صورت افقی و عمودی نصب کرد، اما در هر دو وضعیت باید توجه داشت مبدل به گونه ای نصب شود که هوا به سادگی از آن خارج شود. در مبدل حرارتی پوسته و لوله، میزان انتقال حرارت بین دو سیال، به میزان تماس سیال درون پوسته با سطح اطراف لولهها بستگی دارد. هر جریان سیال به صورت سری از درون صفحات متناوب عبور می کند؛ در نتیجه، فضای بین صفحات بزرگتر بوده و سرعتهای داخلی از حالت معمول این مبدلها بیشتر است که موجب میشود این مبدلها کمتر در معرض زنگزدن قرار بگیرند. در دفعات بعدی که با زمان بندی منظم بهتر است انجام شود هر بار باید شدت جوشیدن اسید و کف کردن آن کمتر شود چون در ترکیب با رسوب خاصیت اسیدی کاهش مییابد در این حالت می توانید از روش اصولی تری مثل PH سنج نیز بهره مند شوید و PH محلول را بررسی کنید.

میدانیم هر مایعی که بخواهیم تبخیر شود احتیاج به انرژی حرارتی دارد و اگر این انرژی را از محیط بگیرد به ناچار محیط سرد خواهد شد، در صنایع نفت برای تولید سرما از مایعات نفتی مثل پروپان و بوتان که در شرایط متعارفی بخارند استفاده میشود. مشخصات مسئله شامل تعیین مواردی مثل پارامترهای فرآیندی، شرایط عملیاتی و محیطی است که قرار است مبدل حرارتی در آن به کار گرفته شود. با این حال ، احتمال بیشتری دارد که مبدل حرارتی سریعتر خراب شود و اندازه کوچک ، تمیز کردن مکانیکی رسوب را دشوار می کند. مدت زمان طولانی کار به دلیل خراشیدن مداوم سطح حاصل می شود ، بنابراین از رسوب زدگی جلوگیری می شود و در طول فرآیند به سرعت انتقال حرارت پایدار دست می یابید. راندمان انتقال حرارت بالا در چنین اندازه فیزیکی کوچکی باعث افزایش میزان آب گرم خانگی (domestic hot water) یا DHW برای بویلرهای همراه با آن میشود. این الگو، باعث افزایش میزان انتقال حرارت و تراکم ساختار مبدل میشود. ASME Sec VIII • که برای طراحی مکانیکی مبدل ها حرارتی فشار بالا استفاده می گردد. • صفحات نازک هستند و سطح تماس بزرگی دارند که به هر صفحه، میزان انتقال حرارتی بالایی را میدهند.

مبدل حرارتی صفحه ای واشردار از تعداد مشخصی ورقه های نازک موجدار تشکیل یافته است. به دلیل بزرگ بودن تنش برشی موضعی در طراحی این نوع مبدل میزان رسوب گذاری اندک است. دبی های بزرگ جریان باعث افت فشار های اضافی خواهد شد که از این منظر باعث محدودیت در ظرفیت گرمایی می شود که در مرتبه بالاتر طراحی با واشرها به ترتیبی نیست که در فشار و دماهای بالا تر بتوان از این نوع مبدل ها سود جست. سومین و تفاوت مهم این است که مبدلهای صفحه ای بیشتر از جریان جریان متقابل ، جریان خلاف جریان را به کار می گیرند ، که این امر باعث می شود اختلاف دما در نزدیکی ، تغییرات دمای بالا و بازده افزایش یابد. اصولا زماین که دو جسم با دماهای متفاوت و در نزدیکی و مجاورت هم دیگر قرار بگیرند ،عمل انتقال حرارت از یکی به دیگری انجام می گیرد ، یعنی گرما از جسم با حرارت بالا به جسم با حرارت پایین منتقل می شود ؛پایه و اساس مبدل های حرارتی صفحه ای این است که صفحات فولادی ضد زنگ توسط مایع روان داخل آنها یک در میان سرد و گرم شده و عمل انتقال حرارت را انجام می دهند .

به دو دلیل از پلیت بریز ها میتوان در کندانسور استفاده کرد یکی با وجود مبدل حرارتی صفحه ای پلیت میتوان بین سیال گرم شونده و گرمکننده به نزدیکی دما در حد یک درجه سانتیگراد دسترسی داشت؛ و دیگر اینکه در برج خنککننده مدار باز وجود دارد که سبب ورود آلودگی به آب داخل آن میشود که سبب ایجاد رسوب در کندانسور سیستمهای سرمایشی میشود. به طور مثال وظیفه ی مبدل روغن، جابه جایی گرما از مدار روغن داغ به فضای بازهوا یا مدار آب است. مبدل صفحه ای دو مدار دانفوس سری B3-052 ، انتخابی ایدهال در چیلرها، پمپهای گرما، اکونومایزرها، دیسوپرهیترها و کاربردهای گسترده دیگر میباشد. شکل 5 زیر یک کندانسور سطحی دو پاس را نشان می دهد. در زیر اجزای موجود در مبدل حرارتی نشان داده شده است. بعنوان مثال هنگامی که اختلاف دمای ورودی و خروجی یکی از سیالات به مبدل زیاد باشد، بجای آنکه مبدل تک پاس طراحی شود، بصورت چند پاس محاسبه و طراحی میشود. صفحه و پوسته انتقال حرارت بالا ، فشار بالا ، زیاد را ارائه می دهد دمای کار، اندازه جمع و جور ، رسوب کم و دمای نزدیک شدن به آن. بنابراین برای تعیین قطر لوله ، فضای موجود ، هزینه و خاصیت رسوب مایعات باید در نظر گرفته شود.

در صورت مقایسه با مبدلهای پوسته و لوله ، ترتیب صفحه پشته ای حجم و هزینه کمتری دارد. مبدل صفحه ای لحیم شده در مقایسه با مبدل پوسته و لوله، در عملکرد یکسان دارای وزن حدود ۲۰% تا ۳۰% مبدل پوسته و لوله می باشد. قطر لوله: استفاده از قطر لوله کوچک مبدل حرارتی را هم اقتصادی و هم فشرده می کند. هنگامی که یکی از مایعات دارای اجزای مختلف در چند فاز (جامدات ، مایعات و گازها) است ، که تمایل به ایجاد مشکلات مکانیکی در حین کار دارد ، مانند اتصال لوله های با قطر کوچک. این تغییر فاز به طور موثری به عنوان یک بافر عمل می کند زیرا در دمای ثابت اتفاق می افتد اما همچنان اجازه می دهد مبدل حرارتی گرمای اضافی را بپذیرد. اگر این کار در شرایط قابل مقایسه انجام شود ، گرمای بیشتری نسبت به مبدل حرارتی جریان موازی به دستگاه جریان مخالف منتقل می شود. مبدل های حرارتی میکروکانال با نسبت انتقال حرارت بالا ، بارهای مبرد کم ، اندازه جمع و جور و افت فشار در هوای پایین در مقایسه با مبدل های حرارتی لوله پره ای مشخص می شوند.

در حالی که مبدل حرارتی جریان شمار دارای مزایای قابل توجه تری در مقایسه با طراحی جریان موازی است. توجه داشته باشین که سرویس سالانه ی پکیج ها موجب افزایش طول عمر آن ها می شود. در بیشتر مواقع، مبدل حرارتی پوسته و لوله به گونه ای طراحی میشود که محور لوله ها با محور پوسته در راستای کاملاَ موازی باشد. نوین مبدل تهران با تلاش و کوشش سال های اخیر خود در راستای خدمت رسانی به طیف وسیعی از مشتریان سراسر استان های کشور توانسته مبدل های حرارتی متنوعی در سایز ها و ابعاد گوناگونی تولید و به مشتریان عرضه نماید . از جمله حبس های معمولی این موارد است میکرو کانال ها، که کانالهایی با a هستند قطر هیدرولیک زیر 1 میلی متر مبدل های حرارتی میکروکانال را می توان از فلز یا سرامیک تهیه کرد. مبدل های حرارتی میکرو ، مبدلهای حرارتی در مقیاس کوچک ، یا مبدلهای حرارتی ریز ساختار مبدلهای حرارتی هستند که در آنها (حداقل یک) مایع در محوطه های جانبی با ابعاد معمولی زیر 1 میلی متر جریان می یابد.

با این حال حرارتی با سرعت بیشتری کثیف شود و سایز کوچک تمیز کردن مکانیکی این آلودگی ها را مشکل می سازد. این ماده سیستم را قادر می سازد تا با اختلاف دما کمتر کار کند و وزن تجهیزات را کاهش دهد. تیوب شیت باید از مقاومت مناسب در برابر خوردگی ناشی از تماس با سیالات و سازگاری الکتروشیمیایی خوب با ماده سازنده لوله برخوردار باشد. در سایت مرجع و فروشگاهی دماتجهیز ، اطلاعات و قیمت های تضمین شده مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو مدل HP-300 با گارانتی اصلی جهت برخورداری شما عزیزان از حس خوب خرید بهینه و هوشمند ارائه گردیده است. فایل اصلی این استاندارد برای راحتی شما عزیزان برای دانلود قرار داده شده است. از آنجا که آب هنگام یخ زدگی منبسط می شود ، این مبدل های حرارتی با دیواره نازک تا حدودی گران و دشوار قابل تعویض هستند و فقط با یخ زدگی به راحتی آسیب می بینند یا از بین می روند. فضای محصور شده پس از جوشکاری با فشار کافی تحت فشار قرار می گیرد تا باعث بیرون آمدن فلز نازک در اطراف جوش ها شود ، فضایی برای جریان مایعات مبدل حرارتی فراهم شود و ظاهر مشخصی از بالش متورم ایجاد شده از فلز ایجاد شود.

در ساختار مبدل صفحه ای میکرو فرورفتگیهای ریزی وجود دارد که ازیکطرف با ایجاد جریان یکسان و یکنواخت بر روی صفحه باعث افزایش سطح انتقال حرارت میشود، و از سویی دیگر به سبب ایجاد آشفتگی در جریان نرخ انتقال حرارت را افزایش میدهد. جایی که بتواند تنش گرمایی را کاهش داده و سرعت انتقال حرارت یکنواخت تری ایجاد کند. ساده ترین مبدل گرمایی مبدلی است که در آن سیالات گـرم و سـرد در جهت های یکسان یا مخالف در یک ساختـار لوله ای هم مرکز (tubular) حرکت می کند . این عمدتا برای گرم کردن یا خنک کردن باگرانروی محصولات ، تبلور فرایندها ، تبخیر و بالا-رسوب کردن برنامه های کاربردی. به انرژی را حفظ کنید و ظرفیت خنک کننده در کارخانه های شیمیایی و سایر نیروگاه ها ، مبدل های حرارتی احیا کننده می توانند گرما را از جریانی که باید خنک شود به جریان دیگری که باید گرم شود منتقل کنند ، مانند خنک کننده تقطیر و پیش گرم شدن خوراک مجدد. در نتیجه میتوان شرایط جریانی ایدهآل و کمترین سطح حرارتی ممکن را به دست آورد. بافل ها نیز صفحاتی هستند که جهت جریان سیال درون پوسته (جریان سیال اطراف لوله ها) را به صورت تناوبی تغییر داده و با ایجاد جریانی مغشوش در سیال، نرخ انتقال حرارت را به شدت افزایش می دهند.

مبدل صفحه ای به دلیل وزن کم و ابعاد نسبتا کوچک، نصب آسانی نیز دارد. یکی از دلایل استفاده از مبدل های حرارتی لوله ای یا صفحه ای در تولید فرآورده های لبنی، کاهش مصرف انرژی می باشد. مشخصات اساسی سطح برای هر طرف سیال را با j یا Nu و f نشان می دهند. که در جریان موازی مبدلهای حرارتی ، دو مایعات در یک انتها وارد مبدل می شوند و به موازات یکدیگر به طرف دیگر می روند. با این حال محدودیت زیادی برای این که وجود دارد، از جمله فضای موجود در محل نصب و نیاز به کسب اطمینان از اینکه لوله ها دو برابر طول لازم هستند. به طور خاص ، این کار کاملا بدون واشر انجام می شود ، که امنیت را در برابر نشت در فشارها و درجه حرارت های بالا فراهم می کند. عملکرد واشر به عنوان مهر و موم بین صفحات است و آنها بین صفحات قاب و فشار قرار دارند. در این نوع مبدل جریان های سیال با صفحات تخت که بین آن ها پره های موج دار قرار داده شده اند، از هم جدا می شوند. مبدل های صفحه ای پره دار برای استفاده در توربین گازی، نیروگاه های هسته ای و مهندسی پیشرانه و تبرید و گرمایش و تهویه سیستم های بازیابی گرمای اضافه و صنایع شیمیایی و سرمایش کاربرد دارند.

به دلیل تراکم لولههای بیشتر و انتقال گرمای سریع و کاهش اتلاف بین لوله و آب، انرژی بیشتری ذخیره میشود. قرار گیری صفحات سیال سرد و گرم به صورت یک در میان در کنار هم باعث می شود که تبادل حرارتی بین دو سیال انجام شود. این کمک می کند تا از ناحیه راکد که می تواند باعث تجمع مواد ناخواسته در سطوح جامد شود جلوگیری شود. منطقه توزیع جریان سیال را به کل سطح انتقال گرما تضمین می کند. صفحه بالش اجازه می دهد تا تقریباً در کل سطح مخزن خنک شود ، بدون شکافی بین لوله های جوش داده شده به قسمت خارجی مخزن. با توجه به قرارگیری صفحات گرم و سرد در کنارهم، باعث می شود که تبادل حراتی بین دو سیال انجام گیرد. مبدل های حرارتی با توجه به آرایش جریان سه طبقه بندی اصلی دارند. مبدل صفحه ای جوشی نوع B دانفوس با دو نوع متفاوت صفحه و سه نوع کانال موجود هستند. با این حال ، از آنجا که مبدل های حرارتی دو لوله ساده هستند ، از آنها برای آموزش اصول طراحی مبدل های حرارتی به دانش آموزان استفاده می شود زیرا قوانین اساسی برای همه مبدل های حرارتی یکسان است .1 مبدل حرارتی دو لوله (الف) وقتی مایع دیگر در شکاف حلقوی بین دو لوله جریان می یابد ، یک مایع از طریق لوله کوچکتر جریان می یابد.

گاهی اوقات دانش مستقیم از LMTD در دسترس نیست و روش NTU استفاده می شود. بیشتر مبدلهای حرارتی تماس مستقیم در گروه Gas – Liquid قرار می گیرند ، جایی که گرما بین گاز و مایع به صورت قطره ، فیلم یا اسپری منتقل می شود. به نقطه ای که مایعات به گاز تبدیل می شود تبخیر و برعکس میعانات گفته می شود. جریان موازی ، جایی که در همان نقطه ، مایعات سرد و گرم به هم می پیوندند ، در همان جهت جریان می یابند و در همان انتها خارج می شوند. صفحه نازک به صورت نقطه ای منظم یا با الگوی مارپیچی از خطوط جوش جوش داده می شود. صفحه بالش با استفاده از یک ورق نازک از فلز که به سطح ورق فلز ضخیم تر جوش داده شده ، ساخته می شود. قلب مبدل حرارتی شامل یک بسته صفحه دایره ای کاملا جوش خورده است که با فشار دادن و برش صفحات گرد و جوشکاری آنها با هم ساخته شده است.

انواع مختلفی از مبدل های حرارتی صفحه ای باند دائمی وجود دارد ، مانند انواع ورق ماسوره ای ، مفتول وکیوم و جوش داده شده ، و آنها اغلب برای کاربردهای حلقه بسته مانند تبرید. نوع فین تیوب مبدل حرارتی یکی از پرکاربردترین مبدلهای حرارتی است که از نمونه های آن میتوان به رادیاتور فن کویل ها، کندان سور یخچال ها و کویل های حرارتی اشاره نمود. از دیگر مشکلات میتوان به وجود «مسیر جریان کوچک» در این تجهیزات اشاره نمود. این مبدل ها از صفحات نازک و کمی از هم جدا شده تشکیل شده اند که دارای سطح بسیار بزرگ و عبور جریان سیال کوچک برای انتقال گرما هستند. 3. مبدل حرارتی صفحه ای یک مبدل حرارتی صفحه ای حاوی مقداری صفحه انتقال حرارت به شکل نازک است که بهم پیوسته اند. این جفتها با روشهای جوشکاری و پیچ و مهره بهم متصل می شوند. این کلاس از مبدل های حرارتی معمولاً نامیده می شود سیم پیچ هوا، یا فقط سیم پیچ به دلیل لوله های داخلی اغلب مارپانتین مایع به هوا ، یا هوا به مایع سیستم تهویه مطبوع سیم پیچ ها به طور معمول از آرایش جریان متقابل اصلاح شده برخوردارند. در جایی که سیال فرآیند شامل مواد جامد، کریستالی، خمیری و یا ویسکوزیته بالا باشد معمولاً فاصله بین صفحات بیشتر انتخاب گردیده و تا ۱۲ میلیمتر نیز استفاده میشود. Th is was cre​at ed wi th the  he᠎lp of G SA  C on tent G ener᠎ator Demoversion.

مبدلهای حرارتی صفحات نیز در انواع صفحات مورد استفاده و در تنظیمات آن صفحات تفاوت دارند. سیال دوم بر روی لوله هایی که در حال گرم شدن یا خنک شدن هستند عبور می کند تا بتواند گرما را تأمین کند یا گرمای مورد نیاز را جذب کند. رابطه مفید دیگر را میتوان از ارتباط بین نرخ انتقال گرمای کل و اختلاف دمای لگاریتمی بین سیال بدست آورد. این مبدل بر خلاف تبخیر کننده (Vaporizer)، تنها جزئی از کل مایع را که مورد نظر میباشد به حالت بخار تبدیل میکند. نیروگاه ها که استفاده بخار-رانده توربین ها برای جوشاندن معمولاً از مبدل های حرارتی استفاده می کنید اب به بخار. تمام نیروگاه های سوخت فسیلی و هسته ای با استفاده از توربین های بخار محرک دارند کندانسورهای سطحی برای تبدیل مجدد بخار خروجی از توربین ها به میعانات (آب) برای استفاده مجدد. طی مطالعات منتشر شده در سال 2015 ، چندین محقق دریافتند که شرایط مرزی دیواره خارجی مبدل ها اساساً شرایط شار حرارتی ثابت در دیگهای بخار نیروگاه ، کندانسورها و اواپراتورها است.

در نیروگاه های هسته ای به نام راکتورهای آب تحت فشار، مبدل های حرارتی ویژه بزرگ ، گرما را از سیستم اولیه (کارخانه راکتور) به سیستم ثانویه (نیروگاه بخار) منتقل می کنند و در این فرآیند بخار از آب تولید می کنند. که در سیستم تهویه مطبوع برنامه های کاربردی ، مبدل های حرارتی بزرگ از این نوع نامیده می شوند صفحه و قاب؛ هنگامی که در حلقه های باز استفاده می شود ، این مبدل های حرارتی معمولاً از نوع واشر هستند تا اجازه جدا شدن ، تمیز کردن و بازرسی دوره ای را بدهند. یک مبدل حرارتی صفحه واشر دارای یک منطقه گرمایی از صفحه های راه راه است. این سیال در توربین منبسط شده و انرژی گرمایی را به انرژی جنبشی تبدیل می کند ، که در ژنراتور الکتریکی به برق تبدیل می شود. بنابراین همانطور که عنوان شد، تمامی این پارامترها میتواند در تعیین نهایی قیمت مبدل گرمایی موثر باشد.

همانطور که از نام آن پیداست مبدل حرارتی پوسته و لوله از یک مخزن استوانهای شکل بزرگ (پوسته) در فشار بالا و تعدادی لوله در داخل آن تشکیل شده است. شما میتوانید مبدل حرارتی مد نظر خود را از شرکت با سابقه ای بنام مشهد بخار که تا به حال بزرگ ترین عرضه کننده ی دیگ های بخار بوده است تهیه کنید . مبدل جرارتی صفحه ای در تاسیسات ساختمان جهت تبادل حرارت بین دو سیال که عموما آبگرم یا بخار آب با آب سرد است بوده و به خصوص در تامین آبگرم بهداشتی در ساختمان استفاده می شوند. مبدل های حرارتی جایگزین مناسبی برای مبدل های حرارتی رایج ( مانند مبدل های پوسته و لوله، منابع دو جداره، منابع کویلی ) میباشند. از یک طرف ، این مبدل های حرارتی هم از نظر طراحی و هم از نظر نگهداری ارزان هستند و آنها را به گزینه ای مناسب برای صنایع کوچک تبدیل می کند. مبدلهای حرارتی پوسته و لوله از تعداد زیادی لوله کوچک تشکیل شده است که درون یک پوسته استوانه ای قرار گرفته اند. اما در عمل مشاهده میشود که افت فشار را به مقدار زیادی افزایش میدهند.

یک عملکرد حرارتی کارآمد تولید می شود.

هنگام طراحی لوله ها در مبدل های حرارتی پوسته و لوله ، چندین ویژگی طراحی حرارتی باید در نظر گرفته شود: تغییرات زیادی در طراحی پوسته و لوله وجود دارد. مجموعه ای از لوله ها بسته لوله ای نامیده می شود و می تواند از انواع مختلفی از لوله ها ساخته شود: ساده ، با طول طولی و غیره. در حوزهی دو فاز از آنها به عنوان اواپراتور یا کندانسور (با استفاده از مایعات خنککنندهای مانند R134a ، R1234ze ، R410A و غیره) در چرخهی خنکسازی تراکم بخار استفاده میشود. تمیز کردن سیم پیچ های مارپیچی برای این مایعات چند فاز می تواند دشوارتر از نمونه های پوسته و لوله آن باشد. مزیت اصلی HCHE ، مانند آن برای مبدل حرارتی مارپیچی (SHE) ، استفاده بسیار کارآمد از فضا است ، به ویژه هنگامی که محدود است و نمی توان لوله مستقیم را روی آن گذاشت. یک عملکرد حرارتی کارآمد تولید می شود. مبدل های حرارتی یا واحدهای مشابه برای تولید بخار از آب اغلب نامیده می شوند دیگهای بخار یا مولد بخار.

بعلاوه ، دیگهای بخار به عنوان کاربرد اولیه مبدلهای حرارتی دسته بندی می شوند. علاوه بر این که مایعات را فقط در یک قسمت گرم یا خنک می کنید فاز، از مبدل های حرارتی می توان برای گرم کردن استفاده کرد مایع برای تبخیر (یا جوشاندن) یا استفاده از آن به عنوان کندانسورها خنک کردن بخار و متراکم آن را به مایع تبدیل کنید. جریان ممکن است یک جریان جریان یا جریان موازی در یک مبدل حرارتی دو لوله باشد. عملکرد مبدل همچنین می تواند تحت تأثیر افزودن باله یا موج دار در یک یا هر دو جهت باشد ، که باعث افزایش سطح می شود و ممکن است جریان مایع را هدایت کند یا تلاطم ایجاد کند. اين دستگاه، با بهره گیری از تعداد زيادي صفحات نازک فلزي که با فاصله ای اندك (بین 3 الی 5 ميلي متر) کنار هم قرار گرفته اند، باعث برقراری تبادل حرارتی بالا مابين آب داغ يا بخار ديگ موتورخانه و آب سرد مي شود. نوعی از مبدلهای حرارتی که از صفحات نازک و موجدار که به هم فشرده شدهاند تشکیل میشود.

در اکثر سیستم های ساده این “اختلاف دما میانگین”(LMTD).

مبدل حرارتی هوا خنک یا Air – Cooled Heat Exchanger، نوعی مبدل حرارتی بسیار پرکاربرد است که بر اساس انتقال حرارت میان سیال و هوا کار می کند. کندانسورها ابزاری هستند که گاز داغ یا بخار را تا حد تراکم می گیرند و سرد می کنند و گاز را به شکل مایع در می آورند. مبدلهای حرارتی صفحه ای و باله ای بیشتر برای خدمات دمای پایین مانند گاز طبیعی ، هلیوم و اکسیژن کارخانه های روانگرایی ، کارخانه های جداسازی هوا و صنایع حمل و نقل مانند موتور و موتور هواپیما. چندین روش ساده برای طراحی HCHE برای انواع صنایع تولیدی وجود دارد ، مانند استفاده از Ramachandra K. Patil (و دیگران) روش از هند و اسکات S. Haraburda روش از ایالات متحده. در اکثر سیستم های ساده این “اختلاف دما میانگین”(LMTD). این صفحات قطعاتی در گوشه های خود دارند که به نحوی خاص چیده شده اند. بنابراین کویل های گرمایشی نیازی به تراکم رطوبت در سمت هوا نیست بلکه کویل های خنک کننده را در نظر بگیرند باید برای رسیدگی به موارد خاص خود به اندازه کافی طراحی و انتخاب شوند نهفته (رطوبت) و همچنین معقول (خنک کننده) بارها آبی که خارج می شود نامیده می شود میعانات.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از مبدل حرارتی پلیتی دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.