رئیس اتاق کرمانشاه: از پتانسیل بازار سرمایه استفاده نکرده ایم

[ad_1]

ایسنا/ کارمانشاه اتاق بازرگانی منطقه ای کرمانشاه و بورس اوراق بهادار با هدف فرهنگ سازی در حوزه بازار سرمایه، ارائه آموزش های مختلف، عرضه صنایع کرمانشاه در بورس و … تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

کیوان کاشفی رئیس اتاق کرمانشاه امروز (25 فروردین) در مراسم امضای این تفاهم نامه، بازار سرمایه را یکی از بهترین ابزارهای تامین مالی بنگاه ها عنوان کرد و افزود: امروزه تقریبا تمامی واحدهای تولیدی به نوعی با بانک ها درگیر هستند. و باید در جلسات مختلف ستاد تسهیل، اقتصاد مقاومتی و … مسائل آنها را مدام مطرح کنیم و با بانک ها مذاکره کنیم.

وی افزود: متاسفانه این فضا برای بنگاه های صنعتی و تولیدی استان به درستی مهیا نشده است که ممکن است از منابع دیگری از جمله بازار سرمایه برای تامین مالی خود استفاده کنند.

رئیس اتاق کرمانشاه به پتانسیل های بورس منطقه ای کرمانشاه به عنوان یکی از بالغ ترین بورس های کشور اشاره کرد و گفت: با وجود ظرفیت و امکانات موجود در بورس کرمانشاه نمی توانیم.

کاشفی مهمترین دلایل بی بهره شدن صنعت و واحدهای تولیدی کارمانشاه را به نفع بازار سرمایه عنوان کرد و گفت: این یکی از مهم ترین دلایل فرهنگی است و هنوز بسیاری از ظرفیت های پایتخت آگاهی کافی ندارند. بازار.”

وی یکی دیگر از عوامل موثر در افت بورس واحدهای تولیدی کرمانشاه را شناسایی و ذکر بسیاری از مشاغل و صنایع تولیدی در استان دانست. چشم انداز بلندمدت حداقل شش ماهه و یک ساله و تغییرات و ریسک های زیادی در این بازار وجود دارد و البته همین موارد باعث شده تا بورس به بازاری جذاب تبدیل شود.

کاشفی گفت: اکثر مردم حتی اطلاعات کافی در مورد بورس ندارند و برای اولین بار در سال گذشته مردم کمی با مفاهیم بورس آشنا شدند. به ویژه استان ها برای جذب بیشتر عناصر صنعتی و تولیدی.

رئیس اتاق کرمانشاه: از پتانسیل بازار سرمایه استفاده نکرده ایم

وی با اشاره به تفاهم نامه امضا شده بین بورس و اتاق بازرگانی در این زمینه، تاکید کرد: اما نیاز به راهنمایی، آموزش و مشاوره دارند که در نظر داریم با همکاری بورس منطقه ای کرمانشاه برایشان انجام دهیم.

رئیس اتاق کرمانشاه از برنامه دیگری برای بهره گیری از تخصص سازمان بورس و استقرار آنها در اتاق بازرگانی خبر داد و افزود: امیدواریم شاهد حضور بیشتر مردم و واحدهای تولیدی در بازار سرمایه و تغییر اقتصاد استان باشیم. همه.

به گزارش ایسنا، مدیرعامل بورس منطقه ای کرمانشاه، دکتر. محمد بهمن با بیان اینکه بورس کرمانشاه یکی از تالارهای برتر کشور است، افزود: به طور کلی از نظر مبادلات در رتبه های نهم تا دهم قرار داریم.

وی معتقد است با وجود این پتانسیل، تعداد شرکت ها و واحدهای تولیدی استان که از بورس برای تامین مالی خود استفاده می کنند بسیار محدود است.

مدیر بورس منطقه ای کرمانشاه با اشاره به اقدامات انجام شده در دو سال اخیر برای ورود صنایع کرمانشاه به بازار سرمایه گفت:

بهمن از تلاش برای تسهیل دسترسی صنایع در بخش های مختلف به بازار سرمایه خبر داد و گفت: باید از پتانسیل نهادهای قدرتمندی مانند اتاق بازرگانی بهره ببریم.

رئیس اتاق کرمانشاه: از پتانسیل بازار سرمایه استفاده نکرده ایم

متعاقباً تفاهم نامه ای بین طرفین در قالب هفت بند به مدت دو سال به امضا رسید.

همکاری پژوهشی و دانشگاهی، برگزاری سمینارهای متعدد، عرضه شرکت‌ها و واحدهای معتبر و دارای پتانسیل ورود به بورس، ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه‌های تخصصی، انجام پروژه‌های تحقیقاتی و تحقیقاتی مشترک و موافقت با فروش محصولات در استان به صورت کالایی. مبادله و غیره

انتهای پیام/

[ad_2]
https://www.isna.ir/

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.