دستگاه کندانسور چیست ؟

دستگاه کندانسور چیست ؟
کندانسور

در صورتی که شرایط سردخانه شما در جدول بالا موجود نیست برای انتخاب کندانسور آرشه از روش محاسباتی استفاده نمایید. متداول ترین نوع کندانسور های هوا خنک تشکیل شده از تعدادی لوله و فین که تشکیل دهنده ی کویل کندانسور هستند و اجازه دفع حرارت جذب شده به محیط بیرون را می دهند در سیستم های تبرید عمل دفع حرارت به محیط با دمیدن یا مکیدن هوا به این کویل انجام می شود . تمیز کردن کندانسور یخچال بهتر است با جاروبرقی انجام شود البته بستگی به نوع کندانسور هم دارد، در یخچال فریزرهای موجود در بازار سه نوع کندانسور داریم. کندانسور هوایی با استفاده از سیستم هوادهی محوری(دارای فن محوری) نسبت به کندانسورهای دیگر دارای مزایایی فراوانی میباشد که به شرح مختصر برخی از فن کندانسور سردخانه این مزیتها میپردازیم. 2- کندانسور پاکتی یا مکعبی یا حجمی که در کنار کمپرسور و یا زیر یخچال تعبیه شده است و حتما این نوع کندانسور باید توسط یک فن خنک شود و گرمای اطراف و درون کندانسور را مکش کرده و به سمت کمپرسور هدایت میکند. This c​ontent was c​reated by GSA Conte᠎nt​ Generator Demov er᠎sion .

آبی و هوایی است.

کاربرد کندانسور جریان طبیعی بیشتر در سیستم برودتی ظرفیت پایین مانند یخچال های کوچک است. در واقع در فصول خنک استفاده از سیستم اینورتر سبب کاهش فلو هوای در گذر از سطح مقطع لوله های کندانسور می شود که این موضوع با کاهش دمای هوای محیط جبران خواهد شد و تأثیر این عملکرد بر دمای خروجی سیال از کندانسور هوا خنک بسیار ناچیز و ناقابل می باشد. کندانسور تبخیری یا برج خنک کننده مدار بسته در واقع گونهای مرکب از فناوری کندانسور آبی و هوایی است. کندانسور کولر گازی در واقع یک قطعه به صورت مارپیچ است. قیمت کندانسور بخار در انواع کندانسورهای هوا خنک به دلیل اهمیت بالا در گرید تجهیزات جانبی از سایر انواع درای کولر یا کندانسور هوایی بیشتر میباشد. طراحی کندانسورهای هوایی معمولا بر اساس دمای ورودی و خروجی سیال در گردش (آب) و همچنین دبی درگردش سیال در داخل کویل مداربسته نیز از فاکتور های مهم طراحی ایرکولر یا درای کولر (کندانسورهوا خنک) می باشد همچنین محل استقرار کندانسور بايد به نحوي صورت گيرد که جريان هوا روي کويل کندانسورهوایی محدود نشود وهمچنین میتوان باتوجه به فضای موجود یکی از سه نوع کندانسور هوایی را که در سه مدل کندانسورهوایی Vشکل ، کندانسور هوایی افقی و کندانسور هوایی عمودی میباشند طراحی ودر اختیار شما مشتریان گرامی قرار داد.

در صنعت تهویه مطبوع و تبرید چنانچه کندانسور آبی در چیلری استفاده شود به آن چیلر آب خنک و اگر نوع هوایی در چیلری استفاده شود، به آن چیلر هوا خنک گفته می شود. این عمل می تواند به كمك یک برنامه ریزی منظم دقيق توسط یک فرد متخصص كندانسور کولرهای گازی و تهویه مطبوع صورت پذيرد. برای انجام بعضی از امور، تنها کاری که لازم است انجام شود، انتقال دادن گاز از طریق لوله بلند است؛ (این کار اصولا به صورت سیم پیچ یا شکل فشرده دیگری انجام می شود) تا گرما بتواند از هوا خارج گردد. بطور کلی کندانسور در یخچال فریزر یا کولرگازی یا هر وسیله ی برقی دیگر عمل چگالیدن گازمبرد یا کندانس را با خنک کردن گاز مبرد انجام می دهد. پس دمای چگالش با 30 درجه اختلاف 125 درجه فارنهایت خواهد بود. بنابراین هرچه تعداد ردیف کویل زیادتر طراحی گردد میزان دلتاتی افزایش بیشتری پیدا میکند (منتهی به شرطی که دمای ورودی سیال بالای ۹۰ درجه سانتی گراد باشد). از این رو به منظور افزایش انتقال حرارت یکسری پره میلهای به لوله ها جوش میشود .

طرز کار کندانسور هوا خنک بسیار شبیه یک رادیاتور است که در آن سیال گازی داغ از یک طرف وارد لوله های (کویل) دستگاه کندانسور شده و یک یا چند فن ، هوا را از اطراف لوله ها گذرانده و گرمای سیال را می گیرد تا رفته رفته در خروجی لوله ، سیال از حالت گازی به حالت مایع تغییر فاز دهد. کندانسور های هوایی : کندانسور هوایی یا به نوعی کندانسور هوا خنک به طور مستقیم و بدون مصرف آب و تنها با جریان هوای فن ها، عمل تقطیر را انجام می دهد. این تجهیز باعث حفظ انرژی حرارتی موجود در بخار و کاستن از انرژی مصرفی در بویلرها، جلوگیری از هدر رفت آب خالص Demineralized و بهینه سازی انرژی در واحدهایی است که توربینهای بخار چند مرحله ای در آن به کار می روند. از اواپراتور میتوان برای سرد کردن هوا، آب یا هر مایع دیگری استفاده می شود مایع مبرد ورودی به اواپراتور با گرفتن گرمای سیال خنک شونده (گاز یا مایع)، تبخیر و به بخار اشباع تبدیل می گردد. قیمت کندانسور هواخنک وابسته به نوع کاربری در جهت خنک کاری مبرد یا سیال آب و بخار، ظرفیت سرمایشی کندانسور (بر اساس تن تبرید) و یا با توجه به نوع متریال بکار رفته در تولید این تجهیز متفاوت خواهد بود. Th᠎is po​st was c᠎re​ated by GSA Con te nt​ Gen er ator  Demov ersion᠎!

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.