دستگاه سنگین تراش منوال سری CW61125Bx3000

دستگاه سنگین تراش منوال سری CW61125Bx3000
تراشکاری, تراش منوال

لازم به ذکر است اگر بخش تراشکاری آلومینات در تکمیل فرایند تراش قطعه ای نتوانست کار را انجام دهد این قطعه سریعا به واحد CNC این شرکت منتقل شده و در آنجا با بهره گیری از بروز ترین دستگاه ها عملیات تکمیل می گردد. بعلاوه چون از این ماشین برای آموزش و کارهای کوچک استفاده میشود اغلب دستگاه انتقال حرکت آنها بصورت چرخ تسمهای ساخته میشوند. هر کدام مرغکی دارد که به نام مرغک ثابت (3) و مرغک متحرک (4) نامیده میشوند. نگهدار مرغک ثابت با هارنه در محور d ماشین فلکه سه طبقه قرار دارند (I) که ارتباطی با محور نداشته گردش خود را به وسیله تسمه از موتور یا میل ترانیمیسیون در یافت میدارد. ما میله های تراش خود را با قطر 3 “(75 میلی متر) و قطعه قطعه قطعه قطعه کار را با قطعه 10” (254 میلی متر) تغذیه می کنیم. تراشکاری قطعات سخت کاری شده به عنوان یکی از راه های جایگزین عملیات سنگ زنی است که علاوه بر کیفیت و انعطاف پذیری بالاتر ، باعث صرفه جویی در زمان و هزینه نیز می شود. در قرون وسطی ، پیشرفت هایی در ساخت ماشین های تراش وجود داشت که باعث افزایش بهره وری آن ها شد ، در قرن هفدهم تراشکاری در هنرها و صنایع دستی رایج شد و در اواخر و اوایل قرن هفدهم و هجدهم نوآوری هایی در ساعت سازی و مهندسی دقیق به وجود آمد که دقت این دستگاه ها را افزایش داد . This ​post was c re​at​ed by G​SA Con᠎te nt  G᠎ener ator Dem​over᠎si᠎on!

از لحاظ موقعیت جغرافیایی این مکان در نزدیکی مراکزی مانند سه راه آذری و بازار مبل ایران شماره ۳ و تعمیرگاه مرکزی شماره ۲ سایپا و چهارراه یافت آبادتولیددارو و بازار مبل کوروش قرار گرفته است. 4- آزمون شناخت ابزار تراشکاری از وی بعمل آید. در ادامه به ذکر برخی از این ابزار می پردازیم: CC6050، CC650، CC670، CB7015، CB7025 و CB7525. دانش آموزان سال اول که پس از گذراندن 31 واحد درسی وارد این رشته می شوند در سال دوم و سوم حدود 22واحد درس عمومی و 43 واحد درس مهارتی و تکمیلی را که جمعاً 96 واحد می شود با موفقیت بگذرانند دیپلم این رشته را اخذ می نمایند. هنرجویان این رشته در طی دوسال تحصیل در هنرستان تقریباً 22 واحد عمومی و 43 واحد درس مهارتی و تکمیلی می گذرانند که با دروس سال اول متوسطه 96 واحد خواهد بود که دیپلم خود را دریافت می نمایند. بطور کلی سه نظام به دو دسته(سه نظام اتوماتیک و سه نظام آچاری ) تقسیم میشود ،از تفاوت بین این دو سه نظام به قیمت و سرعت تعویض بیشتر سه نظام اتوماتیک نسبت به سه نظام آچاری اشاره کرد البته گیرایی سه نظام آچاری نیز بیشتر میباشد.

جنس قطعه کار: با توجه به جنس قطعه کار ،سرعت برش انتخاب میشود و هر چه جنس کار سخت تر میگردد،براده برداری مشکل تر شده و حرارت؛یعنی هر چه جنس کار سخت تر باشد به همان نسبت سرعت برش کمتر انتخاب میگردد. از جمله مهمترین کنترلر نصب شده روی دستگاه تراش CNC می توانیم به دستگاه تراش cnc با کنترلر زیمنس آلمان ، دستگاه تراش CNC با کنترلر فانوک ، دستگاه تراش CNC با کنترلر هایدن هاین اشاره کنیم که دستگاه تراش CNC با کنترلر زیمنس بسیار در صنایع تولیدی مورد استقبال قرار می گیرد. تراشکاری قطعات فلزی یکی از خدمات ارائه شده توسط گروه تولیدی صنعتی کاوه ساخت است. وظیفه اصلی این چرخ دستی تنظیم و قرار دادن ابزار برش در هر قسمت دلخواه است، قبل از اینکه به کار بار خود کار داده شود. این نوع ماشین تراش در دو مدل ماشین تراش کوچک پایه دار و ماشین تراش کوچک رومیزی وجود دارد.

اینسرت ها در واقع مدل ارتقاع یافته تیغچههای تراشکاری هستند که برای استفاده از انها دیگر نیازی به تیز کردن نخواهید داشت و به راحتی قابل تعویض هستند. • اصولا مسئله برش در ماشینهای افزار بخاطر پیدا کردن سرعت مناسبی برای هر نوع ماشین میباشد. •ماشینهای تراش که ابتدایی ترین نوع ماشینهای افزار بشمار میروند، تاریخچه آن بین قرن ۱۷ و ۱۸ شروع شده که در ابتدا معمولی ترین و یا قدیمی ترین روش تراش، تراشیدن چوب بوسیله درخت بودهاست. بدین معنی که دو سر چوب را بین دو درخت قرار داده و یک طناب به شاخه درخت بسته و آنرا حول چوب مورد نظر پیچیده و طرف دیگر طناب را شخص دیگری گرفته و با دست طناب را به حرکت در میآورد شخص دومی که در طرف مقابل قرار گرفته با رنده چوب را میتراشید این قدیمی ترین روش تراش چوب بودهاست. با این دستگاه میتوان مخروطهای کوتاه داخلی و خارجی و مخروطهای کامل را نیز تراشید، و در ضمن جهت روتراشی هم از آن استفاده کرد روی پیچ این دستگاه حلقه مردجی وجود دارد که برای تنظیم بار دقیق مورد استفاه قرار میگیرد.

این بدان معنا نیست که چرخش CNC آسان تر است.

در این روش از شکلدهی فلزات، فلز که عمدتاً به شکل استوانهاست با قدرت و سرعت معین به چرخش درآمده و با حرکت تیغچههای تراشکاری بر روی آن، عمل برادهبرداری با عمق و سرعت معین انجام میشود. کاوه ساخت تراشکاری قطعات فلزی را در تنوع بالایی از اشکال انجام می دهد، این شیوه های تراشکاری عبارتند از: شیار تراشی، پیچ تراشی، تراشکاری مخروطی، ایجاد آج با روش تراشکاری و سوراخکاری. هیچ دنده ای درگیر نیست صعود به صورت عمودی از بانجو یک پست ابزار است که در بالای آن استراحت ابزار افقی قرار دارد. این بدان معنا نیست که چرخش CNC آسان تر است. و چون نسبتاً سنگین است معمولاً دارای سرعت های زیاد نیست. دستگاه تراش دارای سنتر 125 mm یعنی حرکتی قطری بر روی ریل دستگاه یک متر و بیست و پنج سانتی متر میباشد ، در این دستگاه تیکه ی ریل به منظور انجام ماشینکاری در قطعات بزرگتر باز نمی گردد . اختلاف این نوع ماشینها با سایرین در این است که ماشینهای ابزار سازی دارای دقت بیشتری نسبت به سایر ماشینها داشته و نیز بعضی از آنها با دستگاههای مخصوص جهت تراشیدن کارهای دقیقتر مجهز میباشند.

در حالت اول شما اگر با اطلاعات اولیه و مقدماتی دستگاه آشنایی داشته باشید می توانید نسبت به کار تکنسین حساسیت به خرج دهید و این به شما در کنترل کارگاه تراشکاری cnc کمک می کند. به دلیل تولید اقتصادی با دقت بالا و کیفیت دستگاه تراش را در فرمها و شکلهای مختلفی میسازند اکثر قطعات ماشین الات دارای مقاطع دایرهای بوده و قابل تولید با ماشین تراش میباشند و از طرفی به منظور ارزان بودن و سرعت بالای تراشکاری نسبت به سایر روشها استفاده از ماشین تراش یک روش معمول و پر استفاده در صنعت میباشد. 4-میز تراش (2) که قطعات گفته شده در بالا روی آن سوار گردیده است. سرعت براده برداری: به سرعت نسبی میان لبه ی برشی و سطح قطعه کار سرعت براده برداری گفته می شود که با افزایش تعداد دور دستگاه مطابق رابطه زیر افزایش میابد. در روش دستی اپراتور باید همواره در کنار دستگاه حضور داشته باشد و تمامی مراحل تراش را مدیریت کند اما دستگاه های کامپیوتری تراش که به آن CNC گفته می شود، عملیات تراشکاری را با توجه به الگوریتم تعیین شده و با دقتی بالا بدون نیاز به حضور دائمی اپراتور انجام می شود.

جنس ابزار :هرچه جنس ابزار سخت تر باشد و بتواند در حرارتهای بالا مقاومت خود را حفظ کرده ،تحمل بیشتری در مقابل سایش داشته باشد،می توان سرعت بیشتری را انتخاب نمود.جنس ابزار با سرعت برش رابطه مستقیم دارد. در یک کارگاه شما می توانید روی چوب یا سنگ یا فلزی یا پلاستیکی کار کنید و به عنوان منبع اصلی درآمد خود به کار ببرید. به دلیل دشواری در پرداختن به چنین کارهایی ، مواد تبدیل شده مانند چوب یا عاج معمولاً کاملاً نرم هستند و برش باید کاملاً خارق العاده باشد. تراشکاری در ابتدا به عنوان روشی برای فرم دهی چوب مورد استفاده قرار می گرفت اما با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های تراش برای شکل دهی به قطعات فلزی نیز تقویت شد. در این ماشین وسیله چرخش محور اصلی بوسیله دست بود، یک دست گرداننده محور آن (محور کار) مستقیما روی دستگاه که به محور اصلی متصل است توسط دو چرخ دنده ساده به میله پیچ بری متصل میباشد قرار گرفتهاست. با این مکانیسم شش سرعت دورانی به محور منتقل میشود. دستگاه سه نظام، حرکت دورانی دارد و همچنین ابعاد بزرگی دارد و بصورت عمودی قرار گرفته است.

3-نگهدار رنده (1) که به وسیلهٔ آن رنده میتواند حرکت طولی و عرضی و دورانی یا مورب بنماید. علم ماشین کاری به دو دسته کلی تقسیم بندی می شود ، ماشینکاری سنتی و ماشینکاری مدرن و پیشرفته که در ماشینکاری سنتی ابزار همواره برای براده برداری با قطعه کار درگیر می شود یا به عبارتی دیگر ابزار با قطعه کار تماس مسقیم دارد به عنوان مثال در ماشینکاری سنتی از انواع دستگاه تراش OPTIMUM و دستگاه فرز منوال یا دستگاه تراش CNC و دستگاه فرز سی ان سی OPTIMUM ساخت آلمان استفاده می شود. تراشکاری یکی از پرکاربردترین روش های فرم دهی به قطعات فلزی است که توسط بسیاری از صنعت گران برای تولید قطعه های دوار مورد استفاده در صنایع گوناگون بکار گرفته می شود. از مزایای تراشکاری قطعات سخت کاری شده می توان به بالابردن بهره وری، کاهش هزینه های تولید قطعه، امکان تولید قطعات فلزی با پیچیدگی ظاهری بالاتر، صرفه جویی در مصرف خنک کننده و سنگ، سهولت و انعطاف پذیری انجام کار برای تراش بخش های داخلی و خارجی قطعه اشاره نمود. از مزایای آن میتوان به قیمت ارزان انواع دستگاه های تراشکاری رومیزی اشاره کرد. دوام ابزار: منظور از دوام ابزار ،زمانی است که با رنده تیز شده بتوان براده برداری کرد و در صورت ثابت بودن سایر عوامل تعیین کننده ،هر چه سرعت برش بیشتر انتخاب گردد،دوام ابزار کمتر خواهد بود.

انتهای مخروط ناقص مرغک ثابت که با فشار ، روی مقر خود در انتها ی سمت راست محور ، تکیه دارد. با باز کردن پیچهای آن میشود سوپرت دستی را حول محور خود ۳۶۰ درجه چرخاند. ماشین تراش چرخ دستی حامل سوپرت طول این چرخ دستی در قسمت جلو قوطی دستگاه حامل سوپرت طولی قرار دارد که میتوان بوسیله آن دستگاه حامل سوپرت طولی را در طول بین دستگاه مرغک و دستگاه حرکت داد. مزیت این سیستم به دلیل کاهش زمان تولید و امکان تغییر روند تولید با تغییر قطعه کار های مختلف میباشد. صفحه مخروطی تغییر سرعت محور اصلی روی جعبه دنده سرعت قرار گرفتهاست، که با چرخاندن آن بوسیله دست هریک از دورهای لازم را که قبلا تعیین شده میتوان بدست آورد. برای تعیین مقدار بار یعنی پیشروی رنده هنگام تراش از جعبه دندهای که در زیر جعبه دنده محور اصلی قرار گرفتهاست که شامل جفت چرخ دندههایی با نسبتهای معینی میباشد استفاده میگردد مقدار پیشروی (بار) ۰٫۰۰۲ تا ۰٫۱۳۰ اینچ (۰٫۵ تا ۳٫۳ میلیمتر) در نظر گرفته شده مقدار بار لازم بوسیله دسته روی پوسته با جابجایی آن تراش کاری cnc مشخص میشود. • بعد از مدتی ماشینهای بهتری از نظر قدرت و دورهای بیشتری ساخته شد که بنام ماشینهای تراش جعبه دندهای معروف است.

ماده اولیه برای این عملیات، معمولا قطعه کاری است که با فرآیند های دیگر از قبیل ریخته گری ، فورجینگ، اکستروژن یا کشش ساخته می شود. اما در طرف مقابل در بیشتر موارد به کارگیری نرم افزار در این دستگاهها این اجازه را به ما میدهد که برش ها را با دقت بالا و با تکرار پذیری انجام دهیم. در مطالب قبلی به اندازه کافی در مورد تکنولوژی سی ان سی و بکارگیری نرم افزار هوشمند برای کنترل آن صحبت کردهایم و حتی برنامه نویسی دستگاه سی ان سی را هم آموزش داده ایم. اسپیندل وظیفه جهت دهی به موتور و سرعت دادن به حرکت محورها را بر عهده دارد تا تکنسین بتواند راحتتر سرعت حرکت دستگاه را کنترل کند. هنرجویان پس از آموزش این مهارتها توانایی کار با دستگاه های تراشکاریف جوشکاری، سوراخکاری، سوهانکاری، فرزکاری عمودی و افقی و دیگر دستگاه های مربوطه را خواهند داشت و قادر به ساخت انواع قطعات صنعتی و چرخ دنده ها را خواهند بود. این نوع ماشین تراش، برای تراش قطعاتی با قطر بالا و همچنین ارتفاع زیاد، به کار میروند.

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.