در شهری با 300 هزار نفر جمعیت نمی توان حمایت همه جانبه ای از جبهه سینما/فرهنگ عامه داشت.

[ad_1]

ایسنا/ مرکز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تصمیم جدی دولت حمایت از حوزه فرهنگی کشور است.

محمدمهدی اسماعیلی در سمیناری که روز پنجشنبه ۱۹ اسفندماه در سالن جلسات فرمانداری ویژه ساوه به منظور بررسی مشکلات فرهنگی و هنری شهرستان های ساوه برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان ساوه به دلیل همجواری با پایتخت از رشد بالایی در آموزش عالی و صنعتی برخوردار است. . و مزایای بسیاری که باید به آنها توجه شود.

وی افزود: فعالیت های فرهنگی چندان پرهزینه نیست، اما ده ها سال است که این شهر در حوزه فرهنگی چندان مورد توجه قرار نمی گیرد. مگر می شود در شهری بالای 300 هزار نفر سینما نداشت؟ بررسی کارنامه فرهنگ و هنر وحشی نشان می دهد که مشکلات جدی وجود دارد و این دولت باید در حل مشکلات بدون اعلام صرف عمل گرا باشد.

وزیر ارشاد با تاکید بر اینکه مشکلات این شهرستان قابل حل است، گفت: با ارائه امکانات مقرون به صرفه و تجهیزات کامل به بخش خصوصی توسط وزارت ارشاد، طرح راه اندازی سینما در ساوه را خواهیم داشت.

وی درباره ساخت مجتمع های فرهنگی و هنری گفت. پروژه های نیمه تمام زیادی در کشور باقی مانده است و قول می دهیم در صورت پیشرفت 20 درصدی مادی در ساخت مجتمع فرهنگی هنری ساوه، مابقی اعتبارات از سوی وزارت ارشاد تامین شود. این توانایی در مناطق حاشیه ای.

وی با ارائه طرحی بر تصمیم جدی دولت برای حمایت از حوزه فرهنگی کشور به ویژه نهادهای فرهنگی و قرآنی تاکید کرد و گفت: از طرح های حوزه فرهنگی و هنری حمایت و در اجرای آن مشارکت خواهیم کرد. از جبهه مردمی فرهنگ همه جانبه حمایت می کنیم تا چرخ کار بچرخد و اعتبار فرهنگی استان را دو چندان کنیم.

وی در خصوص صندوق اعتباری هنر نیز گفت: در حالی که 41 خبرگزاری، حدود 14 هزار مجوز انتشار و تعداد زیادی خبرنگار در کشور وجود دارد، این رقم در بسیاری از کشورها کمتر است و صندوق اعتباری هنر در تلاش است تا این حوزه را ساماندهی کند. جامعه فرهنگ و هنر». .

وی گفت: آمادگی احیای جشنواره ها و همایش های تعطیل را داریم و امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته احیا شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
https://www.isna.ir/

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.