خرید چک ولو با % تخفیف ویژه سلام سرما (2)

خرید چک ولو با % تخفیف ویژه -سلام سرما
چک ولو

گوی درون بدنهی شیر قرار گرفته و به یک اهرم متصل است که با چرخاندن آن، گوی درون بدنهی شیر میچرخد. در این نوع شیر از یک گوی حفرهدار برای باز کردن و بستن مسیر سیال استفاده میشود. با قرارگیری حفرهی گوی در مقابل دهانههای شیر، جریان سیال از درون شیر عبور میکند و اگر اهرم شیر را به اندازهی 90 درجه بچرخانیم، حفرهی آن به صورت عمود بر محور طولی شیر قرار گرفته و مسیر عبور سیال بسته میشود. کاربرد شیر یک طرفه لولایی در صنعت آب، فاضلاب، نیروگاه ها و صنایع است و برای استفاده از مواد غیر خورنده، مایعات، گاز و بخار می باشد. برای دستیابی به جریان یکطرفه ، چک ولو هایی با رویکردهای طراحی متفاوت ساخته می شوند. قرارگیری شیر یک طرفه به صورت موازی با یک قطعه، این امکان را به وجود میآورد که جریان سیال بتواند از هر دوی این قطعات عبور کند. حال اگر فشار سیال پشت شیر بیشتر از فشار سیال در حال حرکت باشد، باید برگشت جریان اتفاق بیفتد؛ ولی به خاطر استفاده از این قطعه، درپوش (یا توپی) به جای خود بازگشته، جریان سیال قطع می شود. بسته به نوع کنترل ، کاربرد خاص و متریال آنها ، دسته بندی های مختلفی از چک ولو وجود دارد. This ​data h as be​en c᠎re​at ed  with GSA​ Con tent G en​erator DE​MO.

از شیر های یک طرفه در صنایع متفاوتی می توان استفاده کرد.

مدل های لیفت و بال هم همان طور که از اسم آن ها بر می آید نحوه عملکردشان مشخص می شود. در بسیاری از شرایط اگر سیال اجازهی حرکت در جهت عکس سیستم را بیابد، ممکن است به بسیاری از قطعات آسیب برساند. در این مقاله دریافتید که چک ولو ها برای برقراری جریان در یک جهت خط لوله استفاده می شوند. با توجه به اینکه این شیر یکطرفه ها دارای کوتاهترین کورس حرکتی و همچنین حداقل قطعات تشکیل دهنده را در مقایسه با دیگر شیر یکطرفه ها دارا می باشند لذا مقدار نیروی ضربه ای و همچنین فرسایش در این شیر یکطرفه ها بسیار پائین می باشد.میزان افت فشار در این شیر یکطرفه ها به مراتب کمتر از Sewing Check Valve و Check Valve Tilting Disk می باشد.این شیر یکطرفه ها دارای حداقل لقی مجاز بین بدنه و مجرابند را دارا بوده فلذا گزینه برای هنگامیکه سیال دارای ذراتی می باشد نخواهند بود. استفاده از چک ولو به یک صنعت محدود نمی شود، بلکه معمولاً در انواع مختلف سیستم های پمپاژ یا لوله گذاری گنجانده می شود. از شیر های یک طرفه در صنایع متفاوتی می توان استفاده کرد. و میتوان گفت عملکرد پیچیده ای ندارند اما باعث جلوگیری از آلودگی و تداخل حاصل از برگشت مایعات یا گاز میگردد.

همه ی انواع شیر چک ولو اجزای مشابهی چون بدنه، دیسک، کور و پوشش دارند؛ مثلا عملکرد شیر ها در مدل دیسکی به این صورت است که با فشار جریان مایع یا گاز دریچه رو به بالا حرکت می کند و سیال جریان می یابد. ما در هلدینگ مهندسی بازرگانی آتی تابناک سپند هدف خود را بر آن داشته ایم حامی و پاسخگوی همه نیازهای مشتریان خود باشیم. دیسک گنبدی شکل در جریان شناور می شود، و سیال در هر دو سطح دیسک، بالا و پایین جریان می یابد. در بعضی از طراحی های نوع پلاگی از فنر (Spring) برای نگه داشتن دیسک در موقعیت بسته، استفاده می کنند. معمولاً در سیستمهای خط لوله که از شیرهای کروی برای کنترل جریان استفاده میکنند، به کار میروند. چون این شیرها جریان آزاد نسبی را از خود عبور می دهند. شیر یکطرفه یا چک ولو استنلس استیل :شیرهای یکطرفه را میتوان جزو شیرهای خودکار طبقه بندی نمود، چون اپراتور هیچ کنترلی روی آن ندارد.

١. چک ولوها در طبقه بندی شیرهای self-automated قرار می گیرند و برای قطع و وصل شدن نیاز به نیروی کمکی ندارند. برای جلوگیری از نشتی در لوله و تجهیزات ویژه درهنگام جایگرین کردن ولو باید درانتخاب چک ولوی مناسب دقت نمود. با توجه به مدل شیر یکطرفه یا چک ولو که دارای دیسک ها و اتصال دیسک به بدنه متفاوت هستند.نوع و شکل کارکرد شبیه بهم دارند و نحوه کارکرد شیر یکطرفه یا چک ولو به شکلی است که دیسک با بازویی به بدنه مهار شده است و این بازو تنها اجازه جایجایی به دیسک را در یک طرف مشخص میدهد،هنگامیکه فشار سیال به دیسک در جهت ورودی شیر یکطرفه یا چک ولو وارد شود بازو، دیسک را جابجا می کند و به سیال مجوز عبور داده می شود و پس از آن به علت نیروی سیال برگشتی و فنر موجود در بازوی شیر یکطرفه یا چک ولو و نیروی جاذبه دیسک به محل اولیه خود برگشته و مسیر شیر مجددا بسته می شود. فشار برگشتی: فشار برگشتی درواقع اختلاف فشار بین فشار ورودی و فشار خروجی می باشد. شیرهای برگشتی در صنایع مختلفی دارای کاربردهای متنوعی هستند، در ادامه به برخی کاربردهای آن در صنعت اشاره میکنیم. دارای دیسک و پین هستند و به دو صورت وجود دارند؛ در یک حالت پین از یک طرف دیسک را به دهانهی لوله متصل نگه میدارد و در حالت دوم پین در مرکز دیسک قرار میگیرد و سیال از دو طرف به دیسک نیرو وارد کرده و راه عبور خود را باز میکند.

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.