حفظ بافت تاریخی شیراز به معنای حفظ هویت معبد سوم است

[ad_1]

ایسنا/ فارس استاندار فارس گفت: حفظ بافت تاریخی شیراز به معنای حفظ هویت سومین معبد اهل بیت(ع) و توسعه این کلانشهر در همه عرصه هاست. کلان شهر

دکتر. وزیر کشور دکتر محمد هادی ایمانیه. وی در دیدار با احمد واحدی با بیان اینکه مدیریت استان با تمرکز بر بافت پیرامونی حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ، همواره بر حفظ بافت تاریخی شیراز تاکید داشته است، گفت: در این راستا، اهالی بیت المقدس نیز در این راستا قرار دارند. (ع)، افزود: حفظ بافت تاریخی شیراز در حقیقت به معنای حفظ هویت سومین معبد اهل بیت (ع) است و توسعه شیراز در همه عرصه ها باید مبتنی بر حفظ هویت باشد. از این کلان شهر

به گزارش ایسنا، به نقل از استانداری فارس، وی با تاکید بر ضرورت مرمت بنا، حفظ هویت اصیل آن و حفظ میراث معماری و شهرسازی در تمامی بافت های تاریخی استان و کلانشهر شیراز خاطرنشان کرد: ارتقای گردشگری، توسعه فرهنگی و اجتماعی است. و صنعت اقتصادی.

استاندار فارس گفت: بافت تاریخی شیراز با قدمت بناهای ارزشمند و وجود عناصر معماری آمیخته با هنر و هویت بنا، پیوند عمیق و گسترده ای با فرهنگ اصیل این کلانشهر دارد.

ایمانیه در این نشست از کمیسیون ملی مربوطه خواست تا فاز اول مسیر چهارم قطار شهری شیراز را تصویب کند.

همچنین اختصاص ردیف بودجه برای احداث بیمارستان فوق تخصصی حضرت احمد بن موسی (ع) و اختصاص اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی کلانشهر شیراز و سایر شهرهای دارای خطوط اتوبوسرانی استان. از جمله مواردی بود که توسط واحدی تایید شده بود. بین استاندار فارس و وزیر کشور.

در این جلسه که با حضور اعضای هیئت امنای حضرت احمد بن موسی (ع) و شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد، با احداث زیرگذر و خیابان حضرت موافقت شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
https://www.isna.ir/

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.