حاجی فیروز ایرانگرد حمدان کیست؟

[ad_1]

حاجی فیروز ایرانگرد حمدان کیست؟
عکس تزئینی است

ایسنا/ همدان حاجی فیروز ایرانگرد در مقابل میدان اصلی همدان با صورت مشکی و عبایی سرخ و میکروفونی که روی آن نوشته شده بود پرسید: «پروردگارا چرا نمی خندی؟ خواندن این شعر و سعی می کند این حس را در سال جدید با شادی و نشاط به مردم منتقل کند.

به گزارش ایسنا، با فرارسیدن فصل بهار، بازیگران و نوازندگان با ردای قرمز و کلاه بلند و زنگ‌ها و منگوله‌های گوشه‌دار بر سازهایی که معمولاً دایره‌های زنگی یا تنبک هستند، نوید فرا رسیدن نوروز و بهار، آوازها، عبارات و آهنگ‌هایشان را می‌دهند. ، حتی سنتی تر، آهنگ های تکراری کوچکی هستند که با لهجه خنده دار خوانده می شوند و معمولاً لکنت دارند.
عده زیادی دورش جمع می شوند و با لبخند به حاجی فیروجی نگاه می کنند که می خواهد لحظه ای غم آنها را فراموش کند و عده ای مشغول فیلمبرداری هستند.
حاجی فیروزه یکی از پیام آوران نوروزی است که چهره ای سیاه و ردایی سرخ داریم، نماد پیروزی طبیعت، نماد تولد و رستاخیز او پس از سرمای زمستان و سیاهی. سیاهی حاجی فیروزه بازتاب زمستان و در نتیجه مرگ و ویرانی است و ردای سرخ حاجی فیروزه منعکس کننده گلهای درختان و پیام روز نو و نوروز و سال نو است.
بعد از تمام شدن شعر و پراکنده شدن مردم به سراغش می روم و از اجرای زیبایش تشکر می کنم و دلم می خواهد لحظه صحبت حاجی فیروز را از زبان یک جهانگرد مهربان ایرانی بشنوم.
علی اکبر مختارجاده پنجاه و نهمین سال زندگی خود را سپری می کند، اما به گفته خودش، کاری که حاجی فیروزه در این سه سال برای شادی مردم و حفظ اصالت آداب و سنن ایرانی انجام داده است، او را با جوانی و هر لبخندی که بر لب دارد، خوشحال کرده است. صورتش. انجام شد.
افرادی که از حرکات مبتذل استفاده می کنند یا شعر می خوانند و اصالت سنت ایرانی را زیر سوال می برند، او را حاجی فیروز می دانند. همان طور که بازی حاجی را دیده بودم، داده ها و شعرهای قدیمی را انتخاب کرده ام. فیروزا از کودکی در ذهن من ماندگار شد و اجرای من در ذهن بچه ها خواهد ماند و آنها را خوشحال خواهد کرد.
حاجی فیروز ایرانگرد در فاصله 70 روز مانده به عید نوروز، سفری به استان های بوشهر، کرمان، خوزستان، جاهدان و … را آغاز کرده است و در 15 روز پایانی اسفند به همدان بازمی گردد و برای همکاران خود اشعاری را تقدیم می کند و شعر می خواند. . شهروند..
با لهجه شیرین دلسوزانه صحبت می کند و آن را برای لحظات خوب مناسب می داند زیرا باعث می شود افراد برای لحظه ای مشکلات روحی و مالی خود را فراموش کنند و بخندند و به همین دلیل بسیار راضی است.
به گفته مختارجاده معروف به حاجی فیروزه ایرانگارد، افراد خوش ذوق برای تشکر به او گل یا پول می دهند و وقتی در استان های دیگر مراسمی برگزار می کند و مردم نوشته های حاجی فیروزه را می بینند، سوغاتی هایی از شهرشان به او می دهند.
حاجی فیروز ایرانگارد مردی است که مورد تمسخر و تمسخر قرار می گیرد و یا وسایل بی مصرف و کهنه اش را در اختیار او می گذارند اما هیچ کدام از اینها او را از جلب رضایت مردم منصرف نکرده و دارند این کار را می کنند و سنت اصیل ایرانی را حفظ می کنند. او تلاش می کند.
حاجی فیروز ایرانگرد نیز مانند همه مردم از مشکلات مالی رنج می برد و از گران شدن هزینه اقامت در هتل ها و مسافرخانه ها گلایه دارد اما همچنان امید خود را از دست نداده و به تلاش خود ادامه می دهد.
به گفته وی، استان های دیگر از اجرای او استقبال کردند، اما پلیس همدان مدام با او درگیر بود و زمانی که مردم برای تماشای اجرای او دور او جمع شدند، بلافاصله هشدار داد که مردم کوله هایش را پراکنده خواهند کرد و او را کور خواهند کرد، اما یک بار او را گرفتند. به کلانتری چون مجوز و راهنمایی داده شد تا سیزدهم برنامه های مختلف را اجرا کند!
این تیپ حاجی فیروزه که خیلی زجر کشیده و صدمه دیده اما مصمم است کارش را انجام دهد و همچنان تلاش می کند، می خواهم بیشتر از کارش بگویم اما وقتی بچه های کوچکی را می بینند که می آیند طعم آن را می چشند. آنها به جای تلاش برای بهبودی، در غم خود غوطه ور می شوند و در نتیجه شکست بیشتری را تجربه می کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
https://www.isna.ir/

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.