ثبت زلزله ۴.۱ ریشتری در سرگز و زلزله ۳.۲ ریشتری آبگرم

[ad_1]

در هفته گذشته منطقه سرگز در استان هرمزگان با زلزله ۴.۱ ریشتری و قلعه قاضی این استان با زمین‌لرزه‌هایی به بزرگای ۲.۷ و ۲.۹ و ۳.۲ ریشتر لرزید و آبگرم استان قزوین نیز زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ ریشتر را تجربه کرد.

به گزارش ایسنا، در هفته گذشته ۶ زلزله به بزرگای ۲.۷، ۲.۸، ۲.۹ ریشتر، دو زلزله ۳.۱ و ۴.۱ ریشتر در استان هرمزگان به ثبت رسید؛ ضمن آنکه استان خوزستان با زلزله‌هایی به بزرگای ۲.۶، ۳.۲ و ۳.۷ ریشتر لرزید.

علاوه بر آن، در منطقه آبگرم استان قزوین زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ ریشتر رخ داد و در اطراف دریاچه نمک قم زلزله ۳.۶ ریشتر به ثبت رسید. جزئیات زلزله های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۴ دی

در “خشت” استان فارس زلزله‌ای به بزرگای ۳.۸ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد و کانون آن در ۲۶ کیلومتری خشت و ۳۳ کیلومتری کنار تخته است استان و ۳۱ کیلومتری وحدتیه استان بوشهر بوده است.

یکشنبه ۵ دی

در “بهاباد” استان یزد زلزله ۲.۹ ریشتری،در ایذه استان خوزستان زلزله ۲.۶ریشتری،در قطور استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۵ریشتری، در قلعه قاضی استان هرمزگان زلزله های ۲.۹ و ۲.۷ریشتری،در سربیشه استان خراسان جنوبی زلزله ۲ریشتری رخ داد.

دوشنبه ۶ دی

در “ایذه” استان خوزستان زمین لرزه‌ای به بزرگای ۳.۲ ریشتر در عمق ۱۱ کیلومتری زمین رخ داد و کانون آن در ۵ کیلومتری ایذه، ۴۶ کیلومتری قلعه تل و ۴۸ کیلومتری قلعه خواجه این استان بوده است.

در “سرو” استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۷ریشتری، در فین استان هرمزگان زلزله ۲.۸ ریشتری و در شهداد استان کرمان زلزله‌های ۲.۶ و ۲.۷ ریشتری به ثبت رسید.

“بروات” استان کرمان با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری زمین لرزید و کانون آن در ۴ کیلومتری بروات، ۵ کیلومتری بم و ۲۵ کیلومتری نظام‌شهر این استان گزارش شد.

در “شنبه” استان بوشهر زلزله‌ای به بزرگای ۳ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین رخ داد و کانون آن در ۱۲ کیلومتری شنبه، ۳۰ کیلومتری کاکی و ۳۷ کیلومتری بوشکان این استان بوده است.

در “قلعه قاضی” استان هرمزگان بعد از زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ ریشتر، زمین‌لرزه دیگری به بزرگای ۵ ریشتر در عمق ۱۷ کیلومتری زمین رخ داد. رومرکز این رخداد لرزه ای در ۳۲ کیلومتری قلعه قاضی، ۳۷ کیلومتری فین و ۳۸  کیلومتری تخت این استان بوده است.

“جنگل” استان خراسان رضوی با زمین‌لرزه ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۴ کیلومتری زمین لرزید و کانون آن در ۲۷ کیلومتری جنگل، ۴۳ کیلومتری قاسم آباد و ۴۹ کیلومتری رشتخوار این استان بوده است.

در آبگرم استان قزوین زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین به ثبت رسید و کانون آن در ۱۶ کیلومتری آبگرم و ۱۹ کیلومتری آوج استان قزوین و ۳۸ کیلومتری رزن استان همدان بوده است.

سه شنبه ۷ دی

در “سرو” استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۷ ریشتری رخ داد.

“سنگان” استان خراسان رضوی با زلزله ای به بزرگای ۳.۱ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری زمین لرزید و کانون آن در ۴۰ کیلومتری سنگان، ۴۶ کیلومتری نشتیفان و ۵۶ کیلومتری قاسم آباد این استان گزارش شد. وقوع زلزله ۲.۵ ریشتری از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

“فین” استان هرمزگان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین را تجربه کرد و کانون آن در ۳۰ کیلومتری فین، ۳۹ کیلومتری قلعه قاضی و ۴۵ کیلومتری فارغان این استان گزارش شد.

زلزله ۳.۲ ریشتری در “انارک” استان اصفهان از دیگر رخدادهای مهم ۷ دی ماه بود که عمق این زلزله در ۸ کیلومتری زمین و کانون این رخداد لرزه ای در ۷۵ کیلومتری انارک، ۸۳ کیلومتری زواره و ۹۷ کیلومتری اردستان این استان بوده است.

” سردشت” استان خوزستان با زمین‌لرزه ای به بزرگای ۳.۷ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین لرزید و کانون آن در ۲۴ کیلومتری سردشت و ۳۳ کیلومتری بهبهان استان  خوزستان و ۳۲ کیلومتری دوگنبدان استان کهگیلویه وبویر احمد بوده است.

چهارشنبه ۸ دی

در “کردکوی” استان گلستان زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.

در “شهداد” استان کرمان زمین‌لرزه ای به بزرگای ۳.۸ ریشتر در عمق ۶ کیلومتری زمین رخ داد.

“برازجان” استان بوشهر زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ ریشتر در عمق ۹ کیلومتری زمین به ثبت رسید و کانون رومرکز این رخداد لرزه ای در ۱۳ کیلومتری برازجان، ۲۳ کیلومتری تنگ ارم و ۲۹ کیلومتری سعدآباد این استان گزارش شد.

پنجشنبه ۹ دی

“سرگز” استان هرمزگان زلزله‌ای به بزرگای ۴.۱ ریشتر در عمق ۲۲ کیلومتری زمین را تجربه کرد و کانون آن در ۱۳ کیلومتری سرگز، ۴۶ کیلومتری فاریاب و ۵۰ کیلومتری زیارتعلی این استان بوده است.

“هجدک” استان کرمان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۶ ریشتر در عمق ۷ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۴۵ کیلومتری هجدک، ۴۷ کیلومتری شهداد و ۵۷ کیلومتری چترود این استان بوده است.

“آشخانه” استان خراسان شمالی زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین را تجربه کرد و کانون آن در ۵ کیلومتری آشخانه، ۱۴ کیلومتری قاضی و ۱۵ کیلومتری پیش قلعه این استان بوده است.

“خانوک” استان کرمان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۶ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری زمین را تجربه کرد و کانون آن در ۱۱ کیلومتری خانوک، ۲۰ کیلومتری زرند و ۲۲ کیلومتری هجدک این استان به ثبت رسید.

در “آران و بیدگل” زلزله‌ای به بزرگای ۳.۶ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد و کانون آن در ۲۷ کیلومتری آران و بیدگل و ۲۹ کیلومتری نوش آباد استان اصفهان و ۳۳ کیلومتری دریاچه نمک استان قم به ثبت رسید.

در “اشنویه” استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۵ ریشتری رخ داد.

جمعه ۱۰ دی

در “راور” استان کرمان زلزله ۲.۷ریشتر، برازجان استان بوشهر زلزله ۲.۷ ریشتر، در بخش “خلیفان” استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۵ ریشتری و در “علی آباد” استان گلستان زلزله ۲.۸ ریشتری به ثبت رسید.

انتهای پیام

[ad_2]
مهمترین خبرهای روز

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.