توهین به قرآن ترس دشمنان اسلام را آشکار می کند

[ad_1]

ایسنا/ قم استاد تفسیر قرآن کریم گفت: در چند روز اخیر دشمنان در یکی از کشورهای اروپایی به قرآن توهین کردند که این اقدام ناپسندی است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی پیش از تلاوت قرآن کریم در روز هفدهم ماه مبارک رمضان در ادامه سلسله جلساتی به بیان نکات تبیینی قرآن کریم پرداخت و گفت: جامعه دینی باشد خدایا. همیشه این جامعه را به قدرت خواهد رساند و با حمایت آن اراده خواهد کرد.

وی در ادامه گفت: خداوند در آیه 32 سوره حج نشانه های صالح را در جامعه می شناسد و تاکید می کند جامعه ای که شعائر الهی را بزرگ بداند جامعه دینی است.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: استحکام جامعه اسلامی در گرو حمایت خداوند متعال است و افراد جامعه برای نشان دادن میزان دینداری آن جامعه و میزان حمایت خداوند از آن جامعه، سر تعظیم فرود می آورند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: جامعه ای که گرفتار ظلم و ستم شود، حمایت الهی را از دست می دهد و مستضعفان و مستکبران تامین می شود و حقوق جامعه از بین می رود.

سخنگوی معبد بانوی کرامت خاطرنشان کرد: شعائر الهی دربرگیرنده نمادهای خدا، دین و ارزش های الهی است و انسان را به یاد خدا می اندازد، بنابراین شناخت درست شعائر اهمیت دارد.

وی در ادامه افزود: مناسک مکه و حج از اولین مناسک الهی است که در سوره بقره به آن اشاره شده است.

حاج ابوالقاسم در ادامه گفت: قرآن کریم از دیگر مصادیق و یکی از بزرگترین شعائر الهی است که نباید از قرآن غافل شویم و با قرآن کریم با شکوه و عظمت برخورد کنیم.

وی یادآور شد: در چند روز اخیر دشمنان در یک کشور اروپایی به قرآن توهین کردند که این اقدامی ناشایست، نشان دهنده ترس آنها از حقوق امت اسلامی است و نیرویی برای توجه بیشتر امت اسلامی است. به قرآن».

استاد حوزه خاطرنشان کرد: اقامه نماز، مساجد و مجالس مذهبی نیز از دیگر شعائر الهی است و دشمن تمام تلاش خود را می کند تا جوانان را به انجام این کارهای اکراهی و ناپسند تشویق کند.

وی در ادامه افزود: وظیفه امت اسلامی است که به صورت مستمر و باشکوه در محافل و مجالس مذهبی شرکت کند که این گونه اعمال شنیع در چشم دشمن است.

یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: یکی دیگر از مصادیق شعائر الهی، اذان است که در واقع ذکری الهی است که باید در مناره ها با صدای بلند به صدا درآمد، زیرا اذان در واقع یک دعوت است. آنها یک جامعه هستند.

وی افزود: ماه مبارک رمضان یکی دیگر از شعائر الهی است، لذا برگزاری ماه مبارک رمضان نشانه تقوای الهی و نشانه صلابت امت اسلامی است.

سخنگوی حرم بانوان تاکید کرد: تلاش دشمنان برای شکستن حرمت این ماه و افزایش روزه در جامعه است.

وی افزود: پوشش زنان مسلمان مهمترین شعائر دینی است و حجاب عنصر قدرتمند جامعه اسلامی و پرچم پاسدار ارزشهای اسلامی است.

حاج ابوالقاسم افزود: اگر حجاب ترجیح داده نمی شد و ارزش های اسلامی برای حجاب بیان نمی شد، این گونه دشمنان بدون حجاب طبل نمی زدند و برای افشای زنان و دختران هزینه و فعالیت نمی کردند. “

انتهای پیام/

[ad_2]
https://www.isna.ir/

مطلب پیشنهادی

شعر حروف الفبا (ث)

مجموعه: شعر و قصه کودکانه شعر حروف الفبا (ث)   شعر آموزش الفبا حرف ث …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.