تایمز: بریتانیا اوکراین را به موشک های ضد کشتی مجهز می کند

[ad_1]

از آنجایی که روسیه بر بنادر جنوبی اوکراین متمرکز است، این کشور برای مقابله با حملات روسیه به موشک های ضد کشتی نیاز دارد و منابع ناشناس به تایمز گفتند که بریتانیا قصد دارد این نیاز را برطرف کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس به وزرای خود گفته است که نیروهای روسیه می خواهند اوکراین را به موشک های ضد کشتی مجهز کنند تا از تصرف بندر اودسا جلوگیری کنند.

تایمز به نقل از یک منبع ناشناس نوشت که جانسون در تلاش است اوکراین را با موشک مسلح کند، گویی که آنها را به سلاح های ضد تانک مجهز کرده است تا از ورود نیروهای روسی به کیف جلوگیری کند.

به گفته یک منبع ناشناس، بریتانیا «پیش‌بینی کرد که این ستون عظیم تانک‌ها با منظره وسیع و مسطح روبرو خواهد شد و کیف در سه روز سقوط خواهد کرد».

این منبع تاکید کرد که “آن بخش از جنگ هنوز تمام نشده است، اما (اکنون) متوقف شده است” و افزود که تمرکز ارتش روسیه اکنون بر جنوب اوکراین است.

او گفت: «هدف بعدی اودسا است. روسیه با کشتی به اودسا سفر می کند نه با تانک. موشک های ضد تانک انگلیس نمی توانند کشتی ها را هدف قرار دهند، (بنابراین) اوکراین به چیزی نیاز دارد که بتواند کشتی ها را نابود کند. نخست وزیر (جانسون) مشتاق کمک به اوکراین در یافتن سلاح است. ما (بریتانیا) هر آنچه مردم اوکراین برای مرحله بعدی می خواهند را نداریم، اما به هماهنگ کننده پیش فرض سایر کشورها تبدیل شده ایم.

این اظهارات تنها چند روز پس از آن بیان شد که ولودیمیر زلینسکی رئیس جمهور اوکراین خواستار موشک های ضد کشتی از جمله موشک های آمریکایی هارپون مورد استفاده نیروی دریایی بریتانیا شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
https://www.isna.ir/

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.