بزرگترین پارک آبخیزداری در منطقه تنگه رغز درب احداث می شود

[ad_1]

ایسنا/ فارس رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از احداث بزرگترین پارک آبخیزداری در منطقه تنگه راگبی درب خبر داد.

مسعود منصور شامگاه یکشنبه 7 فروردین ماه در جلسه شورای کشاورزی شهرستان های درب و زرین دشت در خصوص شرایط واگذاری اراضی ملی برای سرمایه گذاری اظهار داشت: فرآیند واگذاری اراضی ملی به صورت جهادی انجام می شود. . موسسات کشاورزی را منصوب نکنید.

وی گفت: محدودیتی در واگذاری اراضی ملی برای اجرای طرح های اقتصادی و اشتغالزایی از جمله حفاظت از منابع آب و خاک وجود ندارد. طرح‌های جنگل‌داری اقتصادی یا ایجاد پارک‌ها در اراضی شیب‌دار، مناطقی با منابع طبیعی غیر از حفاظت، برای ساکنان جوامع محلی اشتغال ایجاد کرده و نقش مهمی در تأمین اقتصادی و معیشت آن‌ها دارد.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور افزود: مردم می توانند در اجرای این گونه طرح ها در قالب طرح و تفاهم با منابع طبیعی مشارکت کنند.

منصور در ادامه به امکان احداث پارک بزرگ آبخیزداری در منطقه تنگ رگز شهرستان درب اشاره کرد و گفت: این منطقه در کنار حوزه گردشگری، ظرفیت مورد نیاز برای اجرای طرح های آبخیزداری را نیز دارد.

وی از فرماندار منطقه و دهیاری برای پیگیری جدی این طرح درخواست کرد و گفت: تلاش می کنیم منابع لازم را از محل اعتبارات ملی برای احداث این پارک اختصاص دهیم.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از سفر اخیر به این شهرها برای انجام تعهدات منابع طبیعی خبر داد و افزود:

منصور به طبیعت زیبا و جاذبه های گردشگری در روستاهای کنارحاجی و فت المبین شهرستان درب اشاره کرد و گفت: این منطقه گزینه بسیار خوبی برای سرمایه گذاری و احداث پارک های جنگلی برای استفاده گردشگران و مردم است.

وی خاطرنشان کرد: در چارچوب قانون، این مناطق در قالب طرحی در اختیار سرمایه گذاران واجد شرایط قرار می گیرد.

محمدجواد عسکری نماینده مردم شهرستان های درب و جریندشت و رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس نیز خواستار تسهیل در واگذاری اراضی ملی برای سرمایه گذاری شد و خواستار رفع موانع واگذاری و بروکراسی اداری شد. این سرزمین ها و دو شهر توسعه و رونق اقتصادی تبدیل به گردشگری شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
https://www.isna.ir/

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.