برش لیزر آلومینیوم مجموعه شیت لیزر (2)

برش لیزر آلومینیوم – مجموعه شیت لیزر
برش لیزر آلومینیوم, دستگاه برش لیزر آلومینیوم

تیوب های شیشه ای: تیوب های شیشه ای را میتوان پراستفاده ترین نوع تیوب در نظر گرفت، چرا که دارای هزینه کمتری هستند و علت آن برانگیختهشده گاز با جریان مستقیم است که فرایند ارزان و آسانی است. انجام برش آلومینیوم به علت اینکه نسبت به فولاد و بسیاری دیگر از فلزات نرم تر می باشد سخت تر بوده و با مشکلاتی همراه است ولی اگر فردی، تجربه و مهارت کافی در استفاده از دستگاه لیزر داشته باشد می تواند با استفاده از تنظیمات دقیق و تنظیم و کنترل سرعت، فشار گاز و تمرکز لیزر به خوبی از عهده برش آلومینیوم بر آید. با اینحال، افرادی که در زمینه برش لیزری تجربه کافی را دارند از تنظیمات پیشرفته تری برای کنترل سرعت، فشار گاز و تمرکز لیزر استفاده می کنند تا برش قابل قبولی ایجاد شود. هنگام بریدن استیل، گرمای پرتو لیزر به اندازه کافی برای شروع یک فرایند سوختن و ذوب شدن کافی است و گاز مکمل این برش ،اکسیژن خالص است که به نقطه تابش تزریق می شود. از عوامل دیگری که در برش لیزر آلومینیوم با کیفیت تاثیرگذار است مهارت فردی است که اپراتوری دستگاه را بر عهده میگیرد. چند نمونه از ایزو های اخیر این مجموعه می توان به ISO/IEC 25001 که در سال 2014 دریافت کرده است، ISO 14001 که در سال 2015 اخذ کرده و 2 ایزوی ISO 100004 و ISO 45001 که در سال 2018 میلادی دریافت کرده است، اشاره داشت.  This data w᠎as g​enerat​ed ᠎with the  help  of  GSA Co᠎nten​t Gene᠎rator DEMO .

از لیزرها می توانیم به لیزر های گاز وجامد اشاره نمود.

جهت استفاده از ورق آلومینیوم برای ساخت و تولید محصولات مختلف احتیاج به برش لیزر آلومینیوم است. میتوان آن را در جهات مختلف توسط تعدادی از آینه و یا “فیبر نوری”، قبل از آن که در نهایت بر روی صفحه متمرکز شود، هدایت کرد و یا شدت آن را تغییر داد. به منظور استفاده از آلومینیوم برای محصولات مختلف احتیاج به برش لیزر آلومینیوم می باشد. برای استفاده از گاز نیتروژن به منظور برش کاری می توان از سیستم مولد گاز نیتروژن استفاده کرد. از لیزرها می توانیم به لیزر های گاز وجامد اشاره نمود. از انواع برش لیزرآلومینیوم می توان به حکاکی و همچنین برش اشاره کرد. برای مثال، کاهش قیمت دستگاه برش لیزر نسبت به روشهای باستانی، یا برش لیزر یک محصول جدید بهترین پروسه برای تاثیر قیمت است. قیمت برش لیزر آلومینیوم اگر از دستگاه های مدرن و مجهزی برای برش استفاده شود ممکن است کمی افزایش یاید که البته این افزایش قیمت نیز بی دلیل نیست زیرا کیفیت برش تا حد بسیار زیادی افزایش می یاید و هیچ فرو رفتگی و یا نقصی بر روی ورق ایجاد نمیشود. دقت در برش یکی از مهمترین اصولی است که باید رعایت شود و در صورتیکه دخالت انسان در برش لیزر فلزات به حداقل ممکن برسد نتیجه دقیقتری را نیز شاهد خواهید بود.

برش لیزر آلومینیوم

وایرکات دستگاهی است که با کمک یک سیم خیلی نازک برش قطعات فلزی را انجام می دهد. بسیاری از شرکت ها برای برش آلومینیوم از گاز اکسیژن استفاده می کنند که دقت کافی در برش از آن ها دیده نخواهد شد زیرا اگر بخواهند برش لیزر آلومینیوم را با دقت انجام دهند باید از گاز نیتروژن استفاده کنند تا برش با دقت بالا و قابل قبولی ارائه شود. سرعت برش لیزر آلومینیوم: این سرعت در عین دقت کامل، بسیار بالا بوده و بهویژه برای سریکاری کاملا مقرون بهصرفه است. اما امروزه با به روی کار آمدن روش های لیزری برای برش قطعات غیر فلزی و فلزی، برش ها بسیار آسان و سریع صورت میگیرد. در دستگاه های برش غیر فلزات رایج، از یک پمپ هوا با فشار زیاد جهت هوا رسانی به نقطه تابش و در عین حال جلوگیری از شعله ور شدن آتش در آن نقطه استفاده می شود. احتمالا در مورد استفاده از یک ذره بین برای تمرکز نور خورشید بر روی یک برگ، و اینکه چگونه می تواند باعث ایجاد آتش شود ، قبلا تجربه داشته اید. اما برای برش فولاد ، در مورد تمرکز 6 کیلو وات انرژی در یک نقطه فکر کنید! اگر چه عملیات برش فلز به طور سنتی از فرآیندهای مکانیکی یا دستی استفاده می کند، برش لیزر می تواند یک گزینه قابل قبول، موثر و با هزینه ای مناسب برای تولیدات فلزی باشد. This a᠎rticle was c᠎re ated ​by G SA Con te nt Gener​at or Demov​ersion᠎.

برش فلز مس با استفاده از دستگاه برش لیزر امکان پذیر است اما استفاده از این روش برای مصرف کنندگان به صرفه نیست؛ زیرا مس به دلیل خاصیت انعکاس نور، قدرت جذب کمی از اشعه مادون قرمز را دارد. اگرچه عملیات برش فلزات به طور سنتی از عملیات های مکانیکی یا دستی استفاده می کند اما دستگاه برش لیزر می تواند گزینه ای مناسب، موثر و مقرون به صرفه برای ساخت فلز باشد. برش آلومینیوم با واترجت از بهترین گزینه برش آلومینیوم با لیزر ها می باشد. پرتو لیزر قبل از برخورد با صفحه کار ، توسط 3 آینه به هد دستگاه که بخش انتهایی مسیر حرکت پرتو لیزر است هدایت می گردد. ثبات لیزر در طول فرآیند برش که در مسیر باریک حرکت میکند سبب ایجاد لبه های تمیز تر می شود که از تاب برداشتن و اعوجاج فلز جلوگیری میکند. دستگاه برش لیزر آلومینیوم از دو آیینه مقابل هم تشکیل شده است که باعث می گردد نوسان ساز تشکیل شود.

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.