برش آهن، مس، فولاد، استیل (4)

برش آهن، مس، فولاد، استیل
برش لیزر استیل, دستگاه برش لیزر استیل

اشاره کرد. برش لیزری از طریق هدایت اشعه پر قدرت لیزر به وسیله آینه و عدسی های موجود در دستگاه انجام می شود. دارای یک دیواره است که از ریل ها در برابر دود و سایر آلودگی های ناشی از برش حفاظت می کند و همین امر طول عمر ریل ها را افزایش می دهد. مجهز به فیوز حفاظت جان اپراتور می باشد که امکان برق گرفتگی ناشی از اتصالات الکتریکی را به صفر می رساند . این برش توسط یک لیزر گازی عملیات برش را انجام می دهد . به طور کل قطعات مجزایی که بر روی دستگاه برش لیزری نصب می شوند همچون ریل ، تیوب ، مکنده و دیگر تجهیزات و نوع آنها ، قدرت وات دستگاه ، منبع تغذیه و برند تولید کننده دستگاه برش همگی می توانند بر قیمت دستگاه برش لیزر تاثیرگذار باشند . ابزارآلات مختلفی جهت برش ورق استیل روی کار آمده اند که هر کدام بسته به نوع آلیاژ و ضخامت ورق های میتوانند کاربردهای خاصی داشته باشند . برش لیزر چیست ؟ تفاوت استیل۳۰۴ و ۳۱۶ در چیست؟ آیا می دانید پلکسی چیست ؟ A᠎rt ic le w as created  with t​he  he lp ​of GSA Conte᠎nt​ G​enerat or Dem ov​ersion .

دستگاه برش لیزر استیل

لیزرهای متعددی برای کاربردهای مختلف داریم که عبارتند از لیزر گازی ، لیزر شیمیایی ، لیزر رادیو اکتیو ، لیزر جامد ، لیزر فیبری که در صنعت از دو نوع لیزر گازی و جامد بهره می برند که این لیزرها نیز انواع متعددی دارند که در بین آنها بیشترین کاربرد را CO2 دارد و برای برش و حکاکی انواع مواد همچون پلکسی گلاس ، چوب ، شیشه و پارچه مورد استفاده قرار می گیرد . کرف در واقع کوچکترین شعاع قابل برش را مشخص میکند که به ضخامت ورق وابسته است و باید در زمان طراحی به آن توجه شود؛ به عنوان مثال گوشههای بسیار تیز باید شعایی حداقل معادل با کرف داشته باشد و حداقل سوراخهای قابل ایجاد در ورقهای فلزی وابسته به ضخامت ورق های آهن است. با استفاده از انواع روش های برش لیزری با دستگاه های پیشرفته و مجهز به سنسور می توان خطاهای انسانی را به حداقل ممکن رساند، و در هزینه های تولید این محصولات صرفه جویی نمود. یکی از این کاربردها، برش لیزر ورق آهن برای ساخت درب پارکینگ می باشد. در ابتدا از استیل بیشتر در سیستم اگزوز، گاز و دنده ها استفاده می شد اما امروزه، با توجه به نگرانی های زیست محیطی، صنعتگران در از این فلز در ساختمان خودرو و دیگر بخش های آن به وفور استفاده می کنند. This data was ᠎done ᠎with the help of GSA Conten t  Ge ne᠎rator DE MO!

برش لیزر استیل

دارای چیلر قدرتمند 5000 ولتی است که حاوی یک سیستم هوشمند است که این سیستم در هنگام بروز نشتی و یا نقص در گردش آب ، اعلام خطا می کند . دارای میز آسانسوری که قابلیت برش انواع متریال ها با ضخامت های متفاوت را فراهم می سازد . برنج از جمله فلزاتی است که نسبت به سایر فلزات دارای انعطاف پذیری بالاتری است و برای اینکه بتوان برش هایی را بر روی ورق برنج انجام داد بهتر است از دستگاه برش لیزر استفاده شود. در زمان های قدیم که هنوز دستگاه برش لیزر استیل اختراع نشده بود با استفاده از روش های سنتی مانند اره و لوازم دستی مختلف به برش استیل می پرداختند. قیمت دستگاه حکاکی و یا قیمت دستگاه برش لیزری بر اساس نوع دستگاه و قدرت برش لیزر آن تعیین می شود . در این مدل از لیزر ها ابزارهایی جهت برش پروفیل و لولههای آهنی به دستگاه اضافه شده است، این ابزار می تواند به صورت خودکار با بهرهگیری از مدارات الکترونیک و سامانهی پنوماتیک، لوله یا پروفیل را از دو سمت قفل نموده و مرکز کار را در مرکز ابزار قرار دهد. قسمت مکانیکی دستگاه با سطح کار تماسی نداشته بنابراین سطح قطعه را خراش نمی دهد.

دستگاه برش لیزر استیل را می توانید به راحتی از مبین تک خریداری نمایید. گازی که مورد استفاده قرار می گیرد ترکیبی از کربن دی اکسید است که بوسیله جریان الکتریکی عمل برش را انجام می دهد . استفاده از دستگاه برش لیزر CNC هم شامل دو قسمت برش لیزری فلزات و برش لیزری غیرفلزات می باشد ، این دستگاه ها با هدایت کامپیوتر و توسط لیزری که از آنها تشعشع می شود کارهایی از قبیل برش لیزری ، حک لیزری و سایر موارد را با سرعت و دقت بالایی انجام می دهند . دستگاه فایبر لیزر قابلیت برش لیزر انواع فلزات را دارد. مکنده وظیفه مکیدن دود و انتقال آن به فضای بیرون را تا ارتفاع متعدد دارد که توان مکش بستگی به فن مکنده دستگاه برش لیزری و حکاکی لیزری دارد . این مدل هم برای کارکردهای ریز حکاکی و برش بکار می رود و توان تیوب آن 80 وات است . خب همانطور که بیان شد نحوه کار دستگاه برش لیزر و یا حکاکی لیزر بدین شکل است که اشعه داخل تیوب لیزر تشکیل می شود و بواسطه آینه ها به هد دستگاه لیزر هدایت می گردد و با خروج از هد و اثابت با متریال در فاصله کانونی عملیات برش را انجام می دهد .

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.