اختصاص 4 هزار میلیارد تومان برای توسعه قطارهای شهرستان در سال آینده

[ad_1]

ایسنا/ فارس معاون وزیر کشور و رئیس اتحادیه شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: سال آینده 4 هزار میلیارد تومان برای توسعه حمل و نقل شهری کشور در نظر گرفته شده است که سهم قابل توجهی از آن به شیراز اختصاص می یابد.

مهدی جمالی نژاد روز جمعه 29 بهمن ماه در مراسم افتتاح همزمان فاز اول خط ریلی شهر شیراز و چند پروژه شهری گفت: در سال 41 پیش بینی خوبی برای نوسازی کلانشهر شیراز خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، جمالی نژاد به نقل از شهرداری شیراز، گفت: در سه سال گذشته بحران‌ها و بلایای مختلفی از سیل گرفته تا کرونا را در کشور تجربه کرده‌ایم. نه تنها اجرای پروژه ها در کشور متوقف شده، بلکه روند آن به پایان رسیده است. در هر صورت کند نیست و دستیابی به این مهم حاصل تلاش همه شرکت کنندگان است.

رئیس اتحادیه شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به افتتاح بیش از 15 هزار و 600 پروژه با بدهی بالغ بر 130 هزار میلیارد تومان در دهه فجر، گفت: افتتاح این بخش از پروژه ها چیزی نیست. حادثه کوچک

وی با اشاره به بازسازی بیش از 160 هزار منزل مسکونی، زیرساخت های جاده ای و بازسازی تاسیسات شهری تخریب شده بر اثر سیل در سال 98، افزود. این اتفاق نیفتاده است و در تمام شهرهای کشور شاهد این روند ارزشمند هستیم.

جمالی نژاد گفت: بی اعتمادی شهروندان به مسئولان یکی از مسائلی است که در برخی شهرها با آن مواجه هستیم و جای نگرانی دارد اما در شیراز ما با این مشکل مواجه نیستیم و مردم نتیجه مدیریت شهری را می بینند. تلاش نشان می دهد که باشد.

وی در ادامه به ظرفیت های گردشگری شیراز و استان فارس اشاره کرد و گفت: امیدواریم با وجود مدیری انقلابی بتوانیم بسیاری از اقدامات گذشته از جمله موضوع مثلث طلایی شیراز، اصفهان و یزد را دنبال کنیم.

معاون وزیر کشور با اشاره به همبستگی و همدلی مسئولان شهرستانی و استانی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در شیراز افزود: که البته قابل تقدیر است.

راه اندازی دو خط مترو به توسعه متوازن شیرال کمک می کند

استاندار فارس به اتصال نقطه شمال به جنوب شهر شیراز به دو مسیر مترو اشاره کرد و تاکید کرد: بهره برداری از دو مسیر مترو موجب توسعه متوازن شهر شیراز می شود.

محمدهادی ایمانیه امیدوار است در هفته دولت 1401 با جدیت و سرعت دو مسیر مترو بتواند مسافران را به میدان امام حسین (ع) برساند.

وی با اشاره به اینکه این اقدام مبارک مرهون تلاش دست اندرکاران این طرح است، افزود: پروژه هایی در کلانشهر شیرال مانند مترو، آبرسانی شیرال، شهرداری مرکزی، رودخانه کردی یا بیمارستان های بزرگ شیرال و ما مشکلات آنها را حل می کنیم.

استاندار فارس با اشاره به اینکه زیرزمین شیراز جنوب شیراز را به شمالی ترین نقطه شهر متصل می کند، گفت: این رویداد به توسعه متوازن شیراز کمک می کند و از سوی دیگر در مجاورت ورزشگاه پارس از همان نقطه واقع شده است. ابتدای این مسیر.”

ایمانیه گفت: هفته گذشته موضوع ورزشگاه پارس را در خدمت وزیر ورزش و جوانان مطرح کردیم.

وی به مذاکرات وزارت کشور با کاروان اتوبوسرانی در شیراز اشاره کرد و افزود: اگر قاب های جدیدی را به قطار شهری شیراز اضافه کنیم و از مترو بیشتر استفاده کنیم، از ترافیک شهر کاسته می شود و از سوی دیگر. کمک زیادی خواهد کرد.

استاندار فارس در حاشیه شهر شیراز نیز موضوع مهمی دانست که جای توجه ویژه دارد و گفت: توجه ویژه داشته باشید.

انتهای پیام/

[ad_2]
https://www.isna.ir/

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.