آشنایی با انواع رگلاتور گازی رگلاتور استیل، کروم

آشنایی با انواع رگلاتور گازی- رگلاتور استیل، کروم
جوشکاری آرگون, جوش کاری آرگون, جوشکاری co2

اما، نمی توان از تولید گاز مونو اکسید کربن در فرایند جوشکاری مگ با گاز CO2 جلوگیری کرد! این امر در کنار دمای قوس بالاتر، سبب جلوگیری از ایجاد عیوبی مانند سوختگی کنار جوش (Undercut) می شود. در کنار اینها لوازم جانبی دیگری نیز برای انجام بهتر جوشکاری آرگون لازم است که نبود هریک میتواند باعث کاهش کیفیت کار یا حتی توقف آن شود. یکی الکترود یک درصد توریوم دار قرمز رنگ و دیگری الکترود دو درصد توریم دار که زرد رنگ است. اکثر اپراتورها فرایند آغاز و پایان را با يک يا دو بار فشردن شستی تورچ تنظیم می کنند. در جوش های قوسی سیم های پرکننده یا فیلر نقش مهمی را به عنوان یک الکترود قابل مصرف ایفا می کنند. افراد را قادر می سازد تخلیه آرگون را متناسب با شرایط و آن چه در آن لحظه نیاز دارند، تنظیم کنند. بهتر است در ماشین جوشکاری CO2 تزریق الکترود در لحظه شروع قوس با سرعت پایین انجام شده و رفته رفته سرعت به حد مطلوب برسد. در این روش میتوان سرعت جوشکاری را در بسیاری از موارد افزایش داد.

جوش کاری آرگون

این دستگاه جوشکاری با گاز کربن دی اکسید کار میکند و از تکنولوژی IGBT در برد دستگاه استفاده شده است. دی اکسید کربن در ترکیب مناسب با دیگر گازهای محافظ، می تواند به بهبود چقرمگی مجموعه جوشکاری شده (Weldment) منجر شود. آرگون جزو گازهای نجیب در جدول شیمیایی مندلیف دسته بندی میشود و با دیگر گازهای نجیب مانند: نئون، هلیوم، کریپتون به صورت ترکیبی یک درصد از جو زمین را تشکیل می دهند. تجربه نشان داده که درصورتی که بتوانیم از ورود گازهای موجود در هوا یعنی اکسیژن و نیتروژن به منطقه جوش پیشگیری کنیم جوش از خواص شیمیایی و فیزیکی بهتری برخوردار خواهد بود.جوشکاری قوس الکتریکی با گاز محافظ CO2یک روش بسیار مفید و فراگیر است. این محصول از چرم طبیعی بز با دباغی درجه یک تهیه شده است که شکل پذیر ، لطیف و بسیار نرم می باشد و بوی چرم درجه یک از آن متصاعد می شود . زاویه چرخ را به آرامی حرکت دهید تا گرم نشود ، یا هر یک از نقاط فلز را بیش از حد خرد نکنید. C on tent w​as c reated with the  help of G​SA  Con᠎te nt G en erator Dem᠎oversion .

فاصله نوک نازل سیم جوش تا نوک شعله هنگام مصرف ازگاز CO2 به میزان mm2 و هنگام استفاده ازاین گاز با مخلوطی ازآرگون mm8 داخل تر باشد. در داخل دستگاه جوش یک قرقره سیم و یک سری غلطک پیدا خواهید کرد که سیم را به سمت تفنگ جوش ارسال می کند. پس از گذراندن کلا سها و شرکت در کارگاه ها و فراگیری فن لازم جهت کار با دستگاه های جوشکاری آرگون، فن آموز در امتحان عملی و تئوری سازمان فنی و حرفه ای شرکت کرده و در صورت کسب نمره مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای، مدرک مربوطه را کسب می کند. آرگون اغلب در مواقعی که جو بی ثبات باشد مورد استفاده قرار می گیرد. در تولید وسایل مختلف در صنایع غذایی جوش آرگون نقش کلیدی را ایفا می نماید. جوشکاری کاربردهای زیادی در صنعت و ساخت و ساز داشته و از آن برای موارد مختلفی اعم از تعمیرات و یا اتصال قطعات مختلف استفاده می شود. تنگستن ها دارای سایز های مختلف می باشند که باید در زمان خرید اقدام به اعلان سایز آن کنید تا فروشنده بتواند تنگستن آرگون مناسب و صحیح که برای شما کاربرد داشته باشد را ارائه دهد.

سرعت تغذیه الکترود در این دستگاه ها حدودا 2.5 تا 13 متر در دقیقه است. یکی دیگر از گازهای محافظ رایج، هلیوم است که اغلب برای افزایش نفوذ جوش، افزایش سرعت جوشکاری و جوشکاری فلزات با هدایت گرمای بالا مانند مس و آلومینیوم استفاده می شود. هلیم موجب افزایش توان قوس می شود و به همین دلیل سرعت جوشکاری را افزایش می دهد. بی شک هنوز هم صنعت جوشکاری نقش مهمی را در میان کلیه صنایع برعهده دارد. در مشعل های گاز خنک (هواخنک)، عمل سرد شدن توسط هوا / گاز سردی که از میان مشعل عبور می نماید انجام می شود. دقت داشته باشید که کابل های دستگاه باید روکش پلاستیکی داشته باشند. اگر به دنبال دستگاه جوش CO2 باشید، ممکن است برندهای مختلفی را در بازار بیابید. این مزیت به اپراتور اجازه می دهد نقطه جوش های دقیق و سالم تری را ایجاد کند. درصد بالایی از سیم جوش در منطقۀ اتصال رسوب می کند. جوشکاری آرگون یا TIG یک فرایند بسیار کند است و به مهارت بالایی نیاز دارد که استفاده از آن را گران می کند. پیش تر گفتیم که به علت درجه حرارت بسیار بالای قوس جوشکاری CO2 ، این گاز به مونوکسید کربن و اکسیژن تجزیه می شود و از اکسیداسیون فلز جوش جلوگیری می کند.

چون درموقع جوشکاری مقداری مونو اکسید کربن و حتی گازهای اُزُن تولید می شوند، کارگاه حتماً باید بخوبی تهویه شود، به هر حال باید از جمع شدن گازهای سمی در اطراف جوش جلوگیری کرد. بهبود چقرمگی و افزایش نرمی جوش باعث می شود حتی بر اثر تکان های شدید، مقاطع از هم جدا نشوند. همین موضوع، می تواند به صورت موازی سبب بهبود در برخی از خواص فلز جوش (مانند استحکام، سختی و چقرمگی) در فولادهای کربنی شود. در صورت استفاده از گاز محافظ CO2 بعداز مانومتر کپسول، باید گرمکن گاز نصب گردد و همواره قبل از شروع عملیات جوشکاری از صحت کارکرد گرمکن اطمینان حاصل شود. جوشکاری CO2 یکی از روش های جوشکاری با گاز محافظ است که از گاز CO2 برای محافظت از حوضچه جوش استفاده می کند. این شیر کنترل فشار گاز خروجی یک مخزن یا خط لوله را کنترل کرده و از انفجار و سایر اتفاقات ناگوار جلوگیری می کند. سایر وسایل مانند انبر اتصال، انبر جوش، فیلر جوشکاری و الکترود که در جوشکاری معمولی استفاده میشوند، در جوشکاری آرگون نیز کاربرد دارند. فاصله نوک نازل الکترود تا نوک شعله هنگام دمش CO2 را به میزان 2 میلی متر تنظیم کنید.

جوشکاری آرگون

Th is has been c​reated by GSA Conte nt G en er ator D emoversi​on᠎!

مطلب پیشنهادی

خرید آنتی ویروس نود 32 قیمت اجناس

خرید کردن آنتی ویروس نود 32 – ارزش اجناس خرید آنتی ویروس, خرید کردن لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.